Merve Kavakçı Sözleri

Merve Kavakçı’nın Söylediği Sözler, Merve Kavakçı’nın Başörtüsü Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın 28 Şubat Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın Olayı Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın Amerika Birleşik Devletleri Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın İslamiyet Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın Resimleri, Merve Kavakçı’nın İslamofobik Hakkındaki Sözleri, Merve Kavakçı’nın Holman İncili Hakkındaki Sözleri.

Türk siyasetçi Merve Kavakçı’nın sözleri:

George Washington Amerika’nın Hıristiyan değerleri üzerine kurulmuş Hıristiyan bir ülke olduğunu hiç eğip bükmeden söylemiş. Ayrıca tarihe adı Müslümanlara açtığı savaşla geçecek olan George Bush’un her yıl kutlanan Milli Dua günlerinden birinde Başkan sıfatıyla yaptığı dua da Holman İncili’ne eklenmiş. Malumunuz George Bush kendini ‘yeniden doğmuş’ Hıristiyan olarak görmekte ve teröre karşı savaş adını verdiği savaşın liderliğine Hıristiyanlık adına soyunduğunu saklamayacak kadar cüretkârdı.

ABD’nin Cumhuriyetçi partisi güncel siyasi diline İslamofobik bir tonu yerleştirmeye devam ediyor. Bunu öyle içten ve derinden yapıyor ki dışarıdan baktığınızda İslam’a karşı herhangi bir düşmanlık yokmuş gibi gözükse de farklı kanallardan, hem de kendi adamları tarafından taşıttığı İslam karşıtlığı misyonu dikkatli bir okuma ile rahatlıkla ortaya konabiliyor.merve kavakci sozleri

Sizin davranış biçiminizle, hayatınızla alakalı ağzınızı açıp ifade etmeden, sizinle ilgili bilgi önden geliyordu. Bu bir başörtülü Müslüman kadındır, o zaman şöyledir olmalı. Ama şimdi öyle bir şey söz konusu değil.

Şimdi başını örtüp namaz kılmayan kadınlar varsa bir toplumda, o zaman bu işte bir hata, bir yanlış vardır. Bunların bir kısmını 28 Şubat’ın bir sonucu olarak değerlendirebiliriz. Yani darbe bin yıl sürmedi ama birçok şeyin içi boşaltıldı. Başörtüsü değersizleşti.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺