Meral Akşener Sözleri

Meral Akşener’in Söylediği Sözler, Meral Akşener’in Memleketi, Meral Akşener’in Doğum Tarihi, Meral Akşener’in Rumeli Kızıyım Sözleri, Meral Akşener’in Rumeli Hakkında Sözleri, Meral Akşener’in Devlet Bahçeli İle İlgili Sözleri, Meral Akşener’in Siyasi Yaşamı, Meral Akşener’in Hayatı, Meral Akşener’in Biyografisi, Meral Akşener Hakkında.

Meral Akşener’in sözlerine yer vermeden önce Meral Akşener kimdir kısaca tanıyalım.

Meral Akşener, 18 Temmuz 1956 tarihinde İzmit’te doğdu. Meral Akşener, Kocaeli Üniversitesi’nde tarih okutmanıyken 1994 yerel seçimlerinde siyasete atılmıştır.

Tansu Çiller, başkanı olduğu Zübeyde Hanım Şehit Analarını Koruma Vakfı’nda Meral Akşener’i yardımcısı yapmıştır.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamladı.

Meral Akşener, Doğru Yol Partisi’nde ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde milletvekilliği yapmıştır. Meral Akşener’in ayrıca İçişleri Bakan’ı olarak da bakanlık görevinde bulunmuştur. Meral Akşener evli olup ve bir çocuk annesidir.

Meral Akşener’in sözleri:

Biz bir kere vatan kaybettik, bundan sonra yok kardeşim. Herkes açılımcı olsa, Rumelili olmayacak. Herkes aklını başına aklına alsın.

Bir Rumeli kızı olarak seslenmek isterim ki ey bu bayrağı indirmek isteyenler kimse eliniz kırmasa biz Rumeli kadınları kırarız, vallahi kırarız, billahi kırarız.

Vatan kaybetmenin, toprak kaybetmenin ne olduğunu biliyoruz ve bizim gidecek başka bir yerimiz yok. Olmadığı için de bu ülkeden tek bir çakıl taşı koparmak isteyenin kafasını kırarım. Bölemeyecekler, alamayacaklar, yapamayacaklar. Bunu yol yakından öğrenirlerse Türkiye için iyi olur, barış için iyi olur, hepimiz için iyi olur. Vermeyeceğiz, ne yaparsanız yapın vermeyeceğiz.

Küçük yaşta sınıfsal çelişkileri fark etmiş biriyim. Tansu Hanım ( Tansu Çiller ) vali kızı, bense memur kızıyım. Zannedildi ki, herkes Türkiye’de sınıf atlamak ister. Ben sınıfını tariflemiş bir politikacıydım. Benim için “Kolunda bileziklerle halı silkeleyen, kara kuru varoş bir kadın nasıl İçişleri Bakanı olabilir” dediler. O çizdikleri tip aslında ben değildim, ama aynı zamanda hem bendim hem de herkes. Direnç gösterdim. O dönemde herhangi bir yayın yönetmeniyle, medya sahibiyle asla görüşmem olmadı. Beni incitmek istediler ama başaramadılar. Halimden hep mutlu oldum.

Siz sebep oldunuz. Siz ve gazeteciler sebep oldunuz. Cumhurbaşkanlığı seçimleri döneminde benim aday olmamın ne kadar iyi olacağını söylediniz. Başka gazeteciler de söyledi. O günlerde başlayan bir süreç bu. Meral Aksener SozleriSonrasında, Sayın Bahçeli’nin seçimler sonrası Deniz Zeyrek’in ofisini ziyareti sırasında hatırlayın söylediklerini ”Hep Meral Akşener, hep Meral Akşener”, dolası ile sosyal medyada insanların, kardeşlerimizin, arkadaşlarımızın bu yöndeki bu teveccühü, sizlerin teveccühü. Dolayısıyla Sayın Bahçeli’nin hoşuna gitmedi. Böyle devam ederseniz ”Hep Meral hep Meral derseniz çizerim dedi,” çizdi. Dolayısıyla ben bir kırgınlık hissetmiyorum. Fatih Portakal’ın sunduğu FOX Ana Haber’de Fatih Portakal’ın ”Seçimlerde neden aday gösterilmediniz” sorusu üzerine verdiği cevap.

4.25/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺