Menderes Irmağın Gölgesi-Üstün Dökmen

Üstün Dökmen’in Romanları, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabını Oku, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabının Konusu, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabının Özeti, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabından Sözler, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabından Alıntılar, Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi Kitabı Hakkında.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi romanı Remzi Kitabevi’nden çıktı. 2015 yılında Remzi Kitabevi tarafından yayımlanan Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi kitabı 320 sayfadan oluşmaktadır.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in Menderes Irmağın Gölgesi romandan alıntılar:

Günümüzün önemli sorunlarından biri de bir toplulukta suçlanmak, dışlanmak, canından bezdirilmektir.

Bir insanın ya da bir nesnenin ne zaman, kimin tarafından, neyle suçlanacağını, bezdiriye (mobinge) uğrayacağını kestirmek güçtür. Görünür ya da gizli tanıklar, aile içinde veya işyerinde kişiyi akla gelmedik şeylerle, örneğin bir ırmağın gölgesini çalmakla suçlayabilirler. Kişi büyük bir çabayla kendini aklayabilse de, çevresiyle, dünyayla olan ilişkisinde sıkıntı yaşar.

Romanda, benzer sıkıntıları yaşayan kahramanımız İbrahim oğlu İsmail, tam nedenini bilemese de, kaynağından başlayarak Menderes ırmağını boydan boya yürümeye karar verir.Menderes irmagin golgesi ustun Dokmen

Bu yolculuk sırasında hatırladığı kadarıyla tüm yaşadıklarıyla ve insanlığın başından geçen benzeri sorunlarla hesaplaşmaya girişir, onlara anlam vermeye çalışır. İbrahim oğlu İsmail, Menderes ırmağıyla ve tarihteki bazı kişilerle kendisi arasında benzerlikler kurar ve sonuçta, ırmağın denize ulaştığı noktaya vardığında tüm yaşamını değiştirecek beklenmedik bir karar verir.

4/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺