Mehmet Yıldız Kimdir

Sözler Köşkü’nden Mehmet Yıldız’ın Hayatı:

Mersinli bir ailenin çocuğu olan Mehmet Yıldız 1987 yılında İzmit’te doğdu. Lise eğitimini Mersin Ticaret Sanayi Odası Anadolu Lisesi’nden 2006 yılında mezun olarak tamamladı. Daha sonra üniversite eğitimini Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nden 2012 yılından mezun olarak tamamlamıştır.

Mehmet Yıldız üniversite öğrencilik yıllarında Muğla Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı. Mehmet Yıldız 2013-2014 yılları arasında Dost TV’de program sunuculuğu ve İslami konular da sohbetleri yaptı.

Daha sonra Mehmet Yıldız 2014 yılında Moral Fm ‘e geçti ve Mehmet Yıldız’ın dini sohbetleri Moral Fm ‘de yayınlandı.

Youtube Kanalı Hayalhanem

Mehmet Yıldız 2014 yılında Youtube Hayalhanem/MehmetYıldız resmi sayfasına yüklediği videolar ile milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Mehmet Yıldız’ın Youtube kanalı Hayalhanem’e yüklediği videolardan; Bu Sohbeti Sakın İzleme, Mümin Marka Giyer, Pilot Kalem İle Ateizmi Çökerten Genç, Deist Var Dediler Geldik yüz binlerce kişi tarafında izlendi.

Mehmet Yıldız; Sözler Köşkü yazarlarındandır.

Sözler Köşkü Nedir?

İzmir-Bornova’da birkaç üniversite öğrencisi tarafından kurulan Sözler Köşkü, İslami, bilimsel ve felsefi konuların ele alındığı sohbetleri ile bilinmektedir.

Mehmet Yıldız, Hayalhanem İlim ve Kültür Derneğinde İslami ve Felsefi konularda sohbet vermektedir. İngilizce bilen Mehmet Yıldız ayrıca ilk kitabı 2015 yılında Aşk Neden Can Yakar? adlı kitabını Nesil Yayınları etiketi ile çıkardı.

Tv Programcısı ve yazar Mehmet Yıldız, ikinci kitabını yine Nesil Yayınları’ndan çıkarttı.mehmet yildiz kimdir

Nesil Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlanan Mehmet Yıldız’ın ikinci kitabı Aşk 5 Vakittir kısa sürede en çok satan kitaplar listesinde yer aldı.

Mehmet Yıldız’ın Kitapları:

Aşk 5 Vakittir

Aşk Neden Can Yakar?

Benden Vazgeçme Ya Rab

4.37/5 (607)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. Canan dedi ki:

  Senin sayende başta ben olmak üzere nice ateist insanlar doğru yolu buldu kaç kişi namaza başladı kaç bayan tesettüre girdi hergün sohbetlerini dinliyorum seni en yakından takip etmeye çalışıyorum Allah senden razı olsun keşke erkek olsaydım sohbetlerine katılıp seni daha da yakından görebilseydim ama bu da kader işte tekrardan Allah razı olsun iyiki varsın

 2. Eslem dedi ki:

  Valla ben bu kanalları bu sene keşfettim. Ne kadr geç kaldgımida fark ettim. O kadr güzel anlatıyosunuzki sizin sayenizde namazımada başladım. Allah sizlerden razı olsun ve sizin gibilerin sayısı umarım hep artar.

 3. Cemile sezgin dedi ki:

  Kurban olurum senin gibi gençlere gardaşım 4 evladım var inşallah onlarda senin gibi olurlar seni doğuran annenin ellerini öperim ALLAH yar ve yardımcım olsun

 4. Burcu kahyaroğlu dedi ki:

  Geçen yıl bu zamanlar tanıştım senin videolarınla.. Hamdolsun senin sayende tesettüre girdim namaza başladım rabbim daha fazla ilerlemeyi nasip etsin.. Rabbim sizleri de yolunuzda muvaffak etsin 4 katlı ilim merkezinize nefes almayı nasip etsin.. Allah’a emanet ol
  Not: Facebook’tan yazdıklarımı da okursan tam olacak 🙂

 5. Sine Sadioğlu dedi ki:

  Allah razi olsun islami tam da islama laik olan genis perspektif ile aktarmasi muthis keske tum mumun kardeslerimiz ve hasseten genclerimiz izleyebilse Allah razi olsun radiyeten merdiyeten. Makanimda olur ins sayin hocamız

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺