Mehmet Ağar Sözleri

Emniyet Genel Müdürü, Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanı Olarak Görev Yapmış Siyasetçi Mehmet Ağar’ın Sözleri:

Mehmet Kemal Ağar 30 Ekim 1951 tarihinde Ankara’da doğdu. Siyasete atılmadan önce Emniyet Müdürlüğü yapmıştır. Emniyet Genel Müdürü olarak 1993-1995 yılları arasında görev almıştır.

Mehmet Ağar, 1995 yılında yapılan genel seçimlerde Doğru Yol Partisi’nden Elazığ milletvekili olarak meclise girmiştir.

Mehmet Ağar, 1996 yılında Türkiye İçişleri Bakanı olarak görev yapmıştır. Mehmet Ağar, Türkiye İçişleri Bakanı olarak görevini 28 Haziran 1996-8 Kasım 1996 tarihleri arasında yapmıştır.

Mehmet Ağar, 6 Mart 1996-28 Haziran 1996 tarihleri arasında ise Türkiye Adalet Bakanı olarak görev yapmıştır.

Mehmet Ağar’ın sözleri:

Benimle ilgili konuşurken herkes haddini bilmek zorundadır.

Benim iktidar dönemimde asker konuşamaz. 27 Nisan askeri bildirisinden sonra söylediği söz.

Dağda silahla gezeceklerine düz ovada siyaset yapsınlar.

Günahla gelen günahla gider. PKK’lılara karşı söylemiş olduğu söz.

Ben bu makama Türkiye’nin her yerinde her görevi yaparak geldim. Bizim amacımız terör örgütünü besleyen her türlü şartı ortadan kaldırmaktır.

Bir devlet görevi olarak işimizi yaptık, görevimizi tamamladık. Devlet ‘Gel’ dedi geldik, ‘Git’ dedi gidiyoruz. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak tahliye olduktan sonra söylediği söz.

Umudumuz o dur ki, Türkiye’nin geleceği bugünümüzden daha iyi olacaktır. Bütün gönlümüzden geçen samimi temennimiz de budur. Allah milletimizin, memleketimizin yardımcısı olacaktır. Buna da gönülden inanıyorum. Sizlere de çok teşekkür ediyorum. Telefonlarım şu anda sürekli çalıyor. Türkiye’nin her tarafından ‘Geçmiş olsun’ diyenlerimiz var, herhalde birkaç gün bununla uğraştıktan sonra ailemle bir kenar köşeye geçerek üç beş gün dinlenelim, biz bize kalalım. Ondan sonrası Allah büyük. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak tahliye olduktan sonra söylediği söz.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim, hepinizin bildiği gibi toplam iki yıl yatılması gereken cezanın bir yılı bittikten sonra, son çıkan yasalar gereği herkes gibi biz de istifade ettik. mehmet-agar-sozleriBir yıllık denetimli serbest yasadan istifade etmek suretiyle bugün serbest kaldık. Bütün kaldığımız süre boyunca yurdumuzun her köşesinden binlerce ziyaretçi geldi, hepsine şükran borçluyum. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum. Bir devlet görevi olarak işimizi yaptık, görevimizi tamamladık. Devlet ‘Gel’ dedi geldik, ‘Git’ dedi gidiyoruz. Ayrıldık. Şu anda yapacağımız, 76 milyon gibi sade bir vatandaş gibi ailemle çoluk çocuğumla yaşamaktır. Torunumla yaşamaktır. Bana bütün bu süreç boyunca yakınlığı esirgemeyen büyük milletimizin bütün fertlerine, dostlarına gönülden şükranlarımı ifade ediyorum. Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak tahliye olduktan sonra.

2.4/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.