Masal Masal İçinde-Ahmet Ümit

Masal Masal İçinde Kitabının Yazarı Kimdir, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabını Oku, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabından Sözler, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabından Alıntılar, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabının Konusu Nedir, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabını Özeti Nedir, Ahmet Ümit’in Masal Masal İçinde Kitabı Hakkında.

Ahmet Ümit’in yazdığı Masal Masal İçinde, Şapkacı’nın Anlattıkları, Müezzin’in Anlattıkları, Demirci’nin Anlattıkları, Kuyumcu’nun Anlattıkları, Köradam’ın Anlattıkları bölümlerinden oluşan ‘Masal Masal İçinde’ güzel bir hikâye ve masal kitabı ve bu kitaptan alıntılar:

Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir kent varmış. Bu kenti genç bir Padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkesinin kalkınması için çabalar dururmuş. Ama Padişahımız’ın küçük bir kusuru varmış.

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde, cinler cirit oynar iken eski hamam içinde, bir varmış bir yokmuş. Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir ülke varmış. Bu ülkeyi genç bir padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı. ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkenin kalkınması için çabalar dururmuş. Halk da padişahını sever, ülkedeki herkes onun iyiliğini istermiş. O da davranışlarıyla bu sevgiyi fazlasıyla hak edermiş doğrusu. Ülke hâzinesini halkı için harcamaktan çekinmez, her fırsatça yoksulların, yetimlerin yardımına koşarmış.Masal Masal icinde Ahmet umit

Padişah övünmeye başlar başlamaz sarayda ne kadar dalkavuk varsa başına toplanır, her söylediğini alkışlayarak iyice pohpohlarlarmış onu.

Bir gün bir gece yürümüşler. Ertesi sabah ulaşmışlar Köradam’ın yaşadığı kente.

3.09/5 (102)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺