Margaret Thatcher Sözleri

Demir Leydi Lakaplı 20. Yüzyılın En Etkili Siyasetçiler Arasında Yer Almış İngiltere’nin İlk Kadın Başbakanı Olan Margaret Thatcher’ın Siyasi, Özlü, Resimli, Güzel Sözleri:

Tam adı Margaret Hilda Thatcher olan Margaret Thatcher 13 Ekim 1925 İngiltere’de doğmuş ve 8 Nisan 2013 İngiltere’nin başkenti Londra 88 yaşında iken ölmüştür.

Iron Lady Türkçesi ile Demir Leydi lakabı ile tanınmaktadır. Uygulamış olduğu politikalar ile bazı kesimler tarafından desteklenirken bazı kesimler tarafından yoğun bir eleştiri almıştır.

Demir Leydi Margaret Thatcher’ın sözleri:

Toplum diye bir şey yoktur.

Devlet sosyalizmi İngilizlerin karakterine tümüyle yabancıdır.

Eva Peron gibi hiçbir ideali olmayan bir kadın o kadar yol almışsa, sahip olduğum ideallerle benim ne kadar yol alacağımı düşünün bir.

Oylar olgun erik gibi ağaçtan düşmez; mücadele etmek gerekir.

Olayların merkezinde olmayı seviyorum.

Önce holiganizmi kendi içimizden temizlememiz gerekiyor. Bunda başarılı olursak, gelecekte bir gün belki yeniden Avrupa kupalarına katılabiliriz. İngiliz holiganların sebep olduğu Heysel Faciası’nın ardından söylediği söz.

Falkland adalarında, olmayan düşmanla mücadele ettik. Asıl zor olan ve özgürlük bakımından tehlike teşkil eden ise içimizdeki düşmandır.

Bakanlarımın ne kadar konuştuğu önemli değil, yeter ki dediğimi yapsınlar.

İster Özalcı deyin, ister Thatchercı; amacımız aynı; halklarımız için daha iyi bir yaşam.

Çevresel sorunlara karşı hangi uluslararası önlemleri almaya karar verirsek verelim, iktisatlarımızın büyümesine ve gelişmesine engel olmamalıyız, zira gelişme olmadan çevre koruma maliyetlerini karşılamak için gerekli refahın yaratılması mümkün değildir.

Bay Gorbaçov’u sevdim. İş yapabileceğim birisi.

Ruslar dünya hâkimiyeti peşinde ve tarihin tanıdığı en yayılmacı devlet olabilmek için gerekli tüm imkânları hızla topluyor. Sovyet politbürosunda ki adamlar kamuoyunun ne düşündüğüyle ilgilenmek zorunda değil. Silahları tereyağının önüne koyuyorlar, bizse hemen her şeyi silahların önüne koyuyoruz.

Kuzey İrlanda’nın anayasal sorunları sadece Kuzey İrlanda halkını, bu hükümeti, bu parlamentoyu ilgilendirir ve başka hiç kimseyi ilgilendirmez.

Nefesini tutup medyatik deyimiyle U dönüşü yapmamı bekleyenlere tek bir sözüm var: İsterseniz siz dönün, Leydi dönmeyecek.

Meslektaşlarıma etraflıca danıştıktan sonra, Parti’nin birliği ve gelecek seçimlerde başarı sağlaması için seçimden çekilip diğer hükümet üyelerine liderlik için aday olma imkânı vermemin daha uygun olacağına karar verdim. Gerek hükümetten gerekse hükümet dışından bana fedakârca destek veren herkese teşekkür ederim.

Tek para birimi Avrupa siyasetiyle ilgilidir, bu Avrupa Federasyonu’nun arka kapıya dayanmasıdır.

Türkiye tarihi açıdan bir imparatorluk rolü oynamaya alışmış ülke. İmparatorluk rolüne alışmış ülkeler daima dışa açık olurlar.margaret-thatcher-resimli-sozleri

Muhtemelen Hugh Gaitskell’den beri gelen en iyi İşçi Partisi lideri. O partinin arka sıralarında sosyalizmi görüyorum ama Bay Blair’de değil. Bence o gerçekten değişti… Tony Blair için söylediği söz.

Bu adamla iş yapılır. Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’nin Cumhurbaşkanı Mihail Gorbaçov ile ilk görüşmesinin ardından söylediği söz.

Çoğu kişinin bir sorunla karşılaştığında hükümetin bunu çözmesi gerektiğini düşündüğü bir devirdeyiz bence. ‘’Bir sorunum var, yardım almalıyım.’’ veya ‘’Evsizim, hükümet bana ev versin.’’ diyerek kişisel sorunlarını topluma mâl ediyorlar. Biliyor musunuz toplum diye bir şey yoktur aslında. Erkek ve kadın bireyler ve aileler vardır. Hiçbir hükümet bireyler olmadan bir şey yapamaz. Bu sebepten insanlar önce kendi başlarının çaresine bakmalıdır.

2/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.