Mahsun Kırmızıgül Sözleri

Mahsun Kırmızıgül Sözleri

Gerçek adı Abdullah Bazencir olan oyuncu, yönetmen, şarkıcı Mahsun Kırmızıgül ilk popüler olması şarkıcılık ile olsa da daha sonra yapmış olduğu sinema filmleri ile adından söz ettiren bir yönetmen oldu.

Beyaz Melek, Güneşi Gördüm, New York’ta Beş Minare ve Mucize filmlerinin yönetmeni olan Mahsun Kırmızıgül’ün sözleri:

Yaralı olan çocukları ve yaşlı insanları ölüme terk etmek hangi dinde yazar. Bu kadar zalim, bu kadar Merhametsiz nasıl oldunuz ey Başbakan? Şu an yaralı olan çocukların günahı ne? Yazık değil mi? Günah değil mi? Twitter’dan yapmış olduğum paylaşım.

Merhamet ve vicdanlarınıza ne oldu? Tarihinde de onlarca katliam olan bu sancılı coğrafyada, savaş tüm acısıyla insanlığın yüzüne karalar çalıyor. Yine kan, yine gözyaşı var. Terör, savaş, ölüm, barbarlık, zorbalık adı ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin bin kez lanet olsun. Silahlarla, ölümlerle hiç bir yere varılamaz. Toplum olarak tek ihtiyacımız sevgi, saygı, biraz empati ve merhamettir. Barış istemek kadar dünyada daha asil ve daha güzel bir eylem olamaz. Oysa barış varken savaş isteyenlerden daha kötü ne olabilir ki dünyada. Yaşasın barış ve kardeşlik. Twitter’dan yazmış olduğu mesaj.

Biz bu filmde aslında sevginin gücünü, aşkın gücünü, hayata karşı ayakta durmanın zorluklarını anlatan bir film yaptık. Mucize filmi hakkında.

Mucize filmi üç ayrı mevsimde geçen bir film. Yaklaşık 1,5 yılda tamamlayabildik filmi.

Ben filmleri yaptıktan sonra çok filmler üzerinden konuşmayı sevmiyorum.

Çok seviyorum Azerbaycan’ın insanlarını.

Çok şükür herşeye doymuş bir insanım. Hiçbir zaman benim parayla işim olmadı. Ve hiçbir zaman şöhret budalası ve delisi olmadım.Mahsun Kirmizigul sozleri

Türkiye’de Orhan Gencebay, Müslüm Gürses, Ferdi Tayfur, İbrahim Tatlıses. Bu insanlar yarım asırdır müzik dünyasında… Orhan Gencebay’ı sen silebilir misin, Müslüm Gürses’i, Ferdi Tayfur’u sen silebilir misin? Bu insanlarda var, belki bu insanlar özel hayatı ile çok fazla göz önünde değiller ama halkın gönlündeler. İbrahim Tatlıses’in ben 1 numarayım sözü üzerine söylediği söz.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺