Madonna Sözleri

Popun Kraliçesi Madonna’nın Resimli, Ünlü, Unutulmaz Sözleri.

Tam adı Madonna Louise Ciccone olan Amerikalı şarkıcı Madonna’nın sözleri:

Ün çok rahatsız edici olabilir. Bir uyuşturucu gibi olabilir. Mutluysanız size bu hissi verir, kendinizi önemsemeniz gerektiğini hissettirir, yerine getirilmesi gerektiğini hissettirir… Ama sizi gerçekten önemli olan şeylerden uzaklaştırabilir.

Size komedinin dahi kadınını takdim etmeden önce bir şey söylemek istiyorum. Eğer Hillary Clinton’a oy verirseniz söz veriyorum, hepinize oral seks yapacağım, bu işte iyiyim.

Kadınlar sıradan erkeklerden hoşlanır ve erkekler de sıradan olmak için ellerinden geleni yaparlar.

Pop yıldızları ile teröristler arasındaki fark nedir? Teröristlerle müzakere edilebilir.

Bugün hâlâ Trump’ın kazanma ihtimali var. Onun için şu anda bütün dünya bize gülüyor.

Trump gelirse hapı yuttuğumuzun resmidir. Binbir zorlukla kazandığımız paraların duvar örmek için kullanılmasını istemiyoruz. Bütün siyasetçiler yalan söyler. En güvendiklerimiz bile. Onun için lütfen şu email senaryosunu bir tarafa bırakın ve Clinton’a oy verin. Trump iş başına geldikten çok kısa bir süre sonra bizi savaşa sokar. Zaten onun maillerinde neler yazdığını tasavvur edemiyorum.

Tanrı kadar ünlü olmadıkça, mutlu olmayacağım.

Kendini bastırma daima kendini ifade et.

New York hiç de hayallerimdeki gibi değildi, beni kollarını açıp karşılamadı. Şehre taşındığım ilk yıl biri sırtıma bıçak dayayıp beni bir binanın çatısına çıkarttı ve bana tecavüz etti. O yıllarda tamamen hayatta kalmaya odaklanmıştım. Çok zordu, çok yalnızdım. Her gün kendimi devam edebilmek için zorluyordum.

Gücümün yettiği her tabuyu yıkacağım.

Kim olduğunun önemi yok, ne yaptığının önemi yok, nereden geldiğinin önemi yok, her zaman değişebilirsin ve kendini daha iyi bir hale getirebilirsin.

Cesur olmak karşılığında bir şey beklemeden koşulsuzca sevmektir.

Düşman yalnızca içeridedir ve hayal kırıklığı, hoşnutsuzluk, yargılamak, kalp kırmak, kıskançlık, hasetle bakmak ve kinden kurtulmanın yolu sevgidir. Şiddet, silah zoru ya da intikam değil.

Ben İtalyan kökenli Amerikalıyım. Ve bununla gurur duyuyorum. Amerikalı olmaktan gurur duyuyorum. Çünkü orası büyüdüğüm ve bana bugün olduğum şeyi başarma fırsatı veren ülke. Konuşma özgürlüğüne ve sanatsal dışa vuruma inanan ülke. Benim gösterim geleneksel bir rock gösterisi değildir fakat müziğimin tiyatral bir sunumudur. Ve tiyatro gibi sorular sorar, düşünceleri harekete geçirir ve sizi duygusal bir yolculuğa çıkarır. İyiyi ve kötüyü, karanlığı ve aydınlığı, neşeyi ve kederi, günahlardan kurtarmayı ve kurtulmayı tasvir eder. Ben bir yaşam biçimini dayatmıyor, onu tasvir ediyorum. Ve bunun kararını ve yargısını izleyiciye bırakıyorum. Benim konuşma özgürlüğünden, ifade özgürlüğünden ve düşünce özgürlüğünden anladığım şey budur. Her gece sahneye çıkmadan önce yalnızca iyi bir gösteri ortaya koymak için değil aynı zamanda izleyicinin bunun bir aşk, hayat ve insanlık kutlaması olduğunu kavrayabilmesi için gösterimi açık yürekle ve anlayışla izlemesi için dua ederim.

Varım çünkü varız. Hepimizin kanı aynı renk akar. Hepimiz sevmek ve sevilmek isteriz.

Annemin ölümü bana çocukken büyük bir gizem gibi gelmişti. Ve bunu kimse açıklamamıştı. Annem hakkında en çok anımsadığım şey çok iyi, çok kibar ve çok kadınsı olduğuydu. Sanırım bana bir melek gibi görünüyordu ama sanırım herkes beş yaşında annesinin bir melek olduğunu düşünür. Çok dindar olduğunu da biliyorum. Bu yüzden neden bizi bırakıp gittiğini hiç anlayamadım. Bu haksızlık gibi gelmişti. Onun yanlış bir şey yaptığını hiç düşünmemiştim. Bu yüzden sık sık yanlış yapan ben miyim diye merak ettim.

Ünlü olmanın bizi değiştirdiği söylenir. Ama bize yakın insanları ne kadar değiştirdiğinden hiç söz edilmez.

Geçmişte yaptıklarım babama karşı bir başkaldırıydı. Büyüdüğüm ortama, kültüre, topluma, her şeye karşı bir isyandı. Tabii bu çılgınlıklar biraz da eğlence içindi.

Popüler oldum ve gözden düştüm, başarılı ve başarısız oldum, sevildim ve nefret edildim. Bütün bunların ne kadar anlamsız olduğunu anladım. Bu yüzden risk almaktan çekinmiyorum.

Ben bir özgürlük savaşçısıyım. Şovum, şarkılarım, işim, sanatım hepsi ifade özgürlüğü için.

İnsanlar bana sürekli şu soruyu soruyor, ‘’Neden Malawi’yi seçtin?’’, ben de sürekli onlara ‘’Malawi beni seçti’’ diyorum. Benim ayrıcalıklı bir yaşamım vardı, eğitimde aldım. Ancak Malawi bana çok fazla şey öğretti. Çocukları çok seven birisi olarak onlar için yapabileceğim en iyi şeyin bir okul yaptırmak olduğunu düşündüm. Gelecekteki kadın liderler, bilim adamları, avukatlar ve doktorlar yaratacak eşsiz bir okul inşa edildi. Proje başarılı olursa, bu okul bir model olarak diğer ülkelerde de kullanılacak.

İnsanları düşünmeye sevk etmek her zaman iyidir. Bir bakış açınız yoksa insanlar için ilham kaynağı ya da rol modeli olamazsınız.

Bütün inançların ve bütün dinlerin felsefesi aynı yola çıkıyor. Bunu keşfettiğinizde farklılıkların önemi kalmıyor.

Sadece ırkçılık ve cinsel ayrımcılıktan değil aynı zamanda yaşa dayalı ayrımcılıktan da zarar görüyoruz. Belirli bir yaşa geldiğiniz zaman maceracı veya seksi olmanıza izin verilmiyor. Demek istediğim böyle bir kural mı var? 40 yaşına geldiğinizde ölmeniz mi gerekiyor?

Çektiğim acıyı başka çocuklarla karşılaştıramam ama 6 yaşımdayken annem öldü. Çektiğim acı o kadar derindi ki anlatamam. O yüzden ailelerini kaybeden çocuklarla aramda bir bağ olduğunu hissediyorum. Ailenizi kaybettiğinizde yönünüzü de hayattaki odak noktanızı da kaybediyorsunuz ve kendi kendinize ‘’Aman Tanrım, geleceğim kalmadı’’ diyorsunuz. Bu çocukları gördüğümde ve babalarını ve annelerini kaybettikleri, evlerini kaybettikleri halde hala nasıl olup da gülümseyebildiklerini düşündüğümde, herhangi bir konuda kendimi nasıl kötü hissedebilirim ki diyorum kendime. Ve yaşamı bir kez daha takdir ediyorum.

Eğer inandığın şey için savaşmaya niyetli değilsen, ringden içeri bile girme.

İnsanlar kendimi baştan yaratmamla kafayı bozmuşa benziyor. Ben buna katılmıyorum. Benim yaptığım şey kendimi yavaş yavaş ortaya çıkarmak, katmanlardan kurtulup özüme daha da çok yaklaşmak.

Güçlü ol, özgürlüğe ve Tanrı’ya inan, kendini sev, cinselliğini anla, mizah duygusuna sahip ol, mastürbasyon yap, insanları dini, rengi ya da cinsel tercihleri sebebiyle yargılama, hayatı ve aileni sev.

Değişmeye inanmazsak, hayata da inanmayız. Zaman var oldukça değişime karşı gelmek amaçsız, saçma ve boşa bir çaba olmaktan öteye geçemez. Tamam, bazı şeyler değişmez ama değişim kavramı hayatın ta kendisidir.

Kadınlardan nefret eden insanlardan nefret ediyorum. Aslında nefret etmeyi seven herkesten nefret ediyorum.

New York’a gittiğimde bir hayalim vardı. Büyük bir yıldız olmak istiyordum, kimseyi tanımıyordum, dans etmek istiyordum, şarkı söylemek istiyordum, insanları mutlu etmek istiyordum, ünlü olmak istiyordum, herkesin beni sevmesini istiyordum. Bir yıldız olmak istiyordum. Gerçekten çok çalıştım ve hayalim gerçekleşti.

Ne zaman hakkımda bir yazı çıksa, adımın ardından yaşım yazılıyor. Bu şunu söylemek gibi bir şey; ‘İşte Madonna, ama unutmayın yaşı bu, o yüzden artık bir önemi yok.’ ya da ‘Hadi bunu herkese hatırlatarak onu cezalandıralım.’ İnsanları yaşı ile baskı altına alarak onları sınırlandırıyorlar.

Birçok insan ne istediğini söylemekten korkuyor. İşte bu yüzden istediklerini elde edemiyorlar.

Politikayla ilgilenen insanların cahil olmaları şu an dünyanın en büyük sorunu. Biraz kafası çalışanlarsa insanlığın geleceğiyle değil, kendi gelecekleriyle ilgileniyorlar. İçinden çıkılmaz bir durum… Politikaya giren insanların, din adamları gibi kendilerini adamaları gerekiyor sanırım. Aksi halde insanlar bu gezegen üzerinde asla ideal barış ve doğa ortamına kavuşamayacaklar.

Müzikte sınırların olmaması lazım. Tıpkı dünya üzerinde, ülkeler arasında sınırların olmaması gerektiği gibi. Her türlü sınıra karşıyım.

Seks sadece vücutların tatmini değil, ruhların da ibadetidir. Cinselliği özgürce yaşayamayan insanın hayat hakkında parlak bir bakış açışı olması imkansızdır.

Eğer mutluluğunuz insanların yaptığınız her şeyi onaylamasına dayanıyorsa, başarısız olmaya mahkumsunuz.

Eğer yaptığım her şeyi göründüğü gibi algılarsanız, dehşete düşersiniz. Ya da gözünüz korkar. Ya da onurunuz kırılır. Ya da sıkılırsınız.

Cesaret etmek bir noktadan sonra benim varoluş nedenime dönüştü.

İlk yazdığım şarkının adını hatırlamıyorum ama yazarken hissettiğim duyguyu hatırlıyorum. Nasıl bilmiyorum. Birinin beni ele geçirmesi gibiydi. Koşarak sokağa çıkıp, ‘’Bir şarkı yazdım! Bir Şarkı Yazdım! Ben Yazdım!’’ demek istedim. Kendimle gurur duydum.

Güçlüyüm, hırslıyım ve tam olarak ne istediğimi biliyorum. Eğer bu beni bir sürtük yapıyorsa, fark etmez!

Farklı olan insanlar için Tanrı’ya şükrediyorum. İşte, dünyayı döndüren şey bu!

Dünyadaki en büyük sanatçı ya da dansçı olmadığımın farkındayım, ama zaten bu benim ilgimi çekmiyor. Ben tahrik edici olmak ve insanların zayıf noktalarına basmakla ilgileniyorum.

Küçük bir kızken de dünyaya hükmetmek istiyordum, şimdi de istiyorum. Bu konuda değişmedim. Sadece eskiden herkesin beni sevmesini hatta bana tapmasını isterdim, şimdi öyle bir arzum yok. Büyüdükçe insanlara olan tutkum azaldı.

Hamile kaldığımı öğrendiğim andan itibaren, hayata farklı bir gözle bakmaya başladım. Birden ‘Tanrım, şimdi bir başkasını düşünmek zorundayım’ diye düşündüm. Eğer çocuğunuz varsa, anarşist olamazsınız. Yani asi olabilirsiniz, ama önce durup bir düşünürsünüz. Çocuğum olduğu için artık yapamayacağım bir sürü şey var. Artık sen bir annesin, bunun geri dönüşü yok. Aslında bakarsanız, cinsel isyanın her türlüsünü uyguladım. Yani yapacak başka bir şey de kalmadı.

Başkalarından onay beklemek sizi hayal kırıklığına uğratır. Kendiniz olmalısınız.

Hiçbir zaman gelişigüzel yaşamadım. Geçmişimde yaşadığım zorlukları unutmadım. Elime geçen tüm fırsatları beyin ve beden gücümle değerlendirdiğimi düşünüyorum. Bütün bunların sonucunda da mutluyum, ancak öğrenmenin, araştırmanın, gelişimin sonu yok.

Yalnızlıktan korkmayın. Onun sizi güçlendirmesine izin verin.

Yaptığım tüm iyi ve kötü seçimlerin sonucuyum. Tıpkı tüm insanlar gibi.

Bir şeyin kendiniz için doğru olduğuna inanıyorsanız, karşınıza kim çıkarsa çıksın sizi yolunuzdan alıkoyamaz. Bu sektörde yüzlerce zeki, seksi, yaratıcı, çalışkan, entelektüel, çılgın ve dahi insanla tanıştım. Pek çoğunun söylediği şeyler hayatımı derinden etkiledi. Ama hiçbirinin tek bir kelimesi bile doğruluğuna inandığım şeyleri değiştirmedi.madonna-resimli-sozleri

Bence herkes hayatında bir defa evlenmeli ki bunun ne kadar aptalca, çağdışı bir uygulama olduğunu anlasınlar.

Bazen küstah olabiliyorum, ama bunu asla kasıtlı yapmıyorum. Bazı insanlar için kibirli olabilirim, ama bu gerçekte yeni bir şey değil. Bir yıldız olmadan uzun bir zaman önce de öyleymişim gibi davranırdım. Eğer insanlar espri anlayışımı kavrayamıyorsa o zaman bende önemli biriymişim gibi davranırım. İnsanların zayıf noktalarını bulurum, onlara kendimi sevdiririm ve onlar da bunu kabullenir. Bir şeyleri gizlemeye çalışan ve size havalı olduklarını düşündürmeye çalışan insanlara katlanamıyorum.

Büyürken şarkıcı olmak gibi bir isteğim yoktu, kendimi hiç öyle düşünmüyordum. Birisi bana gitar çalmayı öğretti ve sonra delirmiş gibi şarkı yazmaya başladım. Bu çok tuhaf bir şeydi, 24 yaşıma kadar şarkıcı olacağımı bilmiyordum.

2.64/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺