Lüset Kohen Fins Kimdir

Yazar Lüset Kohen Fins’in Biyografisi.

Lüset Kohen Fins 1970 yılında İstanbul’da doğdu.

Lüset Kohen Fins, 1997-2009 yılları arasında City Plus İstanbul dergisini yayımladı. City Plus İstanbul dergisinde 1997-2009 yılları arasında çalışmasından sonra çalışmalarına Amerika’da devam etti. Amerika’da çok yüksek tirajlı bir dergi olan NYC Food&Mood dergisini çıkardı. New York’ta kültür-sanat dergisini dergisi olan NYC Food&Mood dergisinde 4 yıl boyunca çalıştı.

Lüset Kohen Fins Türkiye’nin tanıtımı için aktif olarak tanıtım faaliyetlerinde bulundu.

Lüset Kohen Fins’in İlk Kitabı Çıktı.

Lüset Kohen Fins’in On Derin Ayak İzi adlı romanını İngilizce olarak yazdı. Daha sonra 520 sayfadan oluşan On Derin Ayak İzi kitabının Türkçe çevirisini bizzat kendisi yaptı. Lüset Kohen Fins’in On Derin Ayak İzi kitabı Türkiye’de 2013 yılında yayımlandı.

Lüset Kohen Fins On Derin Ayak İzi Romanı İle Ödül Aldı.

Yazar Lüset Kohen Fins yayımlanan ilk romanı olan On Derin Ayak İzi adlı kitabı ile 2013 yılında Uluslararası HarperCollins Authonomy altın madalya ödülünü kazandı.

Lüset Kohen Fins’in İkinci Romanı Enginar Mevsimi Çıktı.

Lüset Kohen Fins’in ikinci kitabı olan Enginar Mevsimi 2015 yılında yayımlandı. Enginar Mevsimi yazarın yayımlanan ikinci romanıdır.

2015 yılında yayımlanan ikinci romanından sonra aynı yıl içinde yazar üçüncü romanını çıkardı. Lüset Kohen Fins’in üçüncü romanı olan ve 2015 yılında yayımlanan romanı Hasta Bakıcı adlı eserdir.

Ayrıca Lüset Kohen Fins, Metanoia adını verdiği hayal gücü egzersizleri ve zihin yogası teknikleri ile uluslararası bir tanınırlık elde etmiştir.

Lüset Kohen Fins, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin desteğiyle kurulan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde danışma kurulu üyesi olarak görev yaptı.

Lüset Kohen Fins, Bilgi Çağında İletişim ve Yeni Nesil İş Hayatı adlı bir proje birçok özgün projeye ev sahipliği yapmaktadır.luset-kohen-fins-kimdir

Çağdaş Türk edebiyatına yeni yetenekler kazandırmak amacı ile 2014 yılında yazar Lüset Kohen Fins Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ni kurdu.

Lüset Kohen Fins’in Kitapları:

Enginar Mevsimi

Hasta Bakıcı

On Derin Ayak İzi

Şarlatan

3/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺