Louise Berliawsky Nevelson Sözleri

Louise Berliawsky Nevelson’un Kadınlar Hakkındaki Sözleri, Louise Berliawsky Nevelson’un Güç Hakkındaki Sözleri, Heykeltıraş Louise Berliawsky Nevelson’un Söylediği Sözler, Louise Berliawsky Nevelson’un Erkekler Hakkındaki Sözleri, Ünlü Heykeltıraşların Sözleri, Louise Berliawsky Nevelson’un Resimleri, Louise Berliawsky Nevelson’un Köleleştirme Hakkındaki Sözleri.

Bu yazımızda dünyaca ünlü heykeltıraş Louise Berliawsky Nevelson’un sözlerine yer vereceğiz. Louise Berliawsky Nevelson’un sözlerine yer vermeden önce kısaca Louise Berliawsky Nevelson kimdir bahsedelim.

Louise Nevelson 23 Eylül 1899 tarihinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’de doğdu. Çarlık Rusya’sında doğan Louise Nevelson 20. yüzyılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’ne ailesiyle birlikte göç etti. Uluslararası sanat sahnesinde bir figür, Nevelson 31. Venedik Bienali’nde görücüye edildi. Eserleri müze ve kurumlar da önemli koleksiyonlarda görülür.

Nevelson 20. yüzyıl Amerikan heykel en önemli isimlerinden biri olmaya devam etmektedir. Dünyaca ünlü heykeltıraş Louise Berliawsky Nevelson, 17 Nisan 1988 tarihinde ise Amerika Birleşik Devletleri’nde öldü.Louise Berliawsky Nevelson Sozleri

Amerikalı kadın heykeltıraş Louise Berliawsky Nevelson’un sözleri:

Kadınlar özgürleştikçe erkekler de daha özgür olacaklardır. Çünkü birisini köleleştirdiğinizde, siz de köleleşmiş olursunuz.

Gerçek güç hassastır.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺