Lou Reed Kimdir Sözleri

Rock Müziğin En Önemli Temsilcilerinden Lou Reed’in Hayatı, Sözleri:

Lou Reed Kimdir?

Lou Reed, tam adı Lewis Allen Reed olan şarkıcı 2 Mart 1942 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York City eyaletinin Brooklyn bölgesinde doğmuştur. Lou Reed’in ailesi orta gelirli bir aileydi.

Üniversite eğitimini Syracuse Üniversitesi’nde tamamladı. Syracuse Üniversitesi’ne 1960 yılında girdi. Syracuse Üniversitesi’nde gazetecilik, film yönetmenliği ile ilgili eğitim aldı. Lou Reed, Syracuse Üniversitesi’nden 1964 yılında mezun oldu.

Amerikalı rock and roll şarkıcısı Lou Reed, The Velvets olarak da bilinen The Velvet Underground adlı rock grubunun gitaristliğini ve vokalistliğini yaptı. The Velvets adlı rock grubunun gitaristliğini ve vokalistliğini yapması ile üne kavuşmuştur.

Birçok şarkıya söz yazarlığı yapan, şarkıcı ve söz yazarı Lou Reed rock müziğine birçok katkı da bulunmuştur.

Lou Reed, Transformer Albümü İle Adını Rock Müzik Tarihine Yazdırdı

Lou Reed The Velvet Underground adlı rock grubundan ayrıldıktan sonra Transformer adlı albümü çıkardı. Lou Reed’in çıkardığı Transformer adlı albüm rock müzik tarihinin en iyi albümleri arasında gösterilmektedir.

Lou Reed hem The Velvet Underground grubunda iken hemde The Velvet Underground adlı gruptan sonra da toplamda birçok albüm çıkardı.

Lou Reed 71 yaşında iken 27 Ekim 2013 tarihinde karaciğer naklinden kaynaklanan bir rahatsızlıktan dolayı öldü. Rock müziğin son döneme damgasını vuran isim olarak tarihe geçti.

Lou Reed’in sözleri:lou-reed-resim-sozleri

İki gitar, davul ve bası hiçbir şey yenemez.

Benim dinimin en önemli kısmı gitar çalmaktır.

Benim tanrım Rock’n Roll’dur.

Ben içerek uyuşturucuyu bırakmayı denedim.

Benim olmadıkça nostaljiyi sevmiyorum.

Ben sanatıma konsantre olurum.

2/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺