Lizbon’a Gece Treni-Pascal Mercier

Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Kitap Konusu, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Kitap Yorumları, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Kitap Özeti, Isabel Allende Lizbon’a Gece Treni Kitap Yorumu, Selim İleri Lizbon’a Gece Treni Kitap Yorumu, Yazarların Kitap Yorumları, Murathan Mungan Lizbon’a Gece Treni Kitap Yorumu, Ömer Türkeş Lizbon’a Gece Treni Kitap Yorumu, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Kitabını Oku, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Kitabından Sözler, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Romanından Sözler, Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni Romanından Alıntılar.

Pascal Mercier’in Lizbon’a Gece Treni kitabından alıntılar, kitabının konusu.

Antik diller öğretmeni Raimund Gregorius lisede ders sırasında ansızın sınıftan çıkar, duyduğu Portekizce bir kelimenin büyüsüne kapılarak yaşadığı şehri, düzenli hayatını terk edip hakkında hiçbir şey bilmediği gizemli bir Portekizli’nin, doktor ve yazar Amadeu Prado’nun izini sürmek üzere Lizbon’a doğru trenle yola çıkar.

Raimund Gregorius’un hayatında her şeyi değiştirecek olan gün, öteki pek çok gün gibi başladı.

Ders yılında, hafta içi günlerin hepsinde aynı şeyi ve hep sekize çeyrek kala yapardı. Bir keresinde köprü kapatılmış, o da Yunanca dersinde bir hata yapmıştı. Görülmüş şey değildi bu, bir daha da olmadı zaten.

Bu olayı saatler sonra aklına getirince. Her şeyi kesinleştiren andı o, diye düşündü. Çünkü o gizemli kadınla karşılaşmasının izini silmek istemediğini birden anlamıştı.

Mundus’tu işte o, adı inanılmaz derecede eski moda, hatta antikaydı, o adın kısaltılması gerekiyordu ve ancak böyle kısaltabiliyordu.

Önlerinde daha ne kadar uzun bir hayat var; gelecekleri ne kadar açık; daha başlarına neler gelebilir; daha neler yaşayabilirler!

Bir ömür boyu kendisine eşlik etmiş olan kitapların bulunduğu evrak çantası kürsünün üzerinde kalmıştı.

Hayat, yaşadığımız şey değildir; yaşadığımızı hayal ettiğimiz şeydir.

İyi bir roman okumak istiyorsanız “Lizbon’a Gece Treni”, Pascal Mercier, Çeviri de İlknur Özdemir güveniyle… Murathan MunganLizbona Gece Treni Pascal Mercier

Ben de çok sevdim Lizbon’a Gece Treni’ni. Her öğleden sonra gün batımına kadar okudum. İlknur Özdemir çevirmiş. Her çevirisini ille okuduğum çok usta bir çevirmen… Selim İleri

Son yıllarda okuduğum en iyi kitaplardan biri… Isabel Allende

Lizbon’a Gece Treni barındırdığı tema zenginliğiyle şaşırtıcı bir roman. Dille, tarihle, aşkla, duygularla; kısaca dünyaya atılmış bireyin içinde bulunduğu durumla sorgulayıcı bir hesaplaşma… Ömer Türkeş

3.93/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.