Leyla Erbil Sözleri

Leyla Erbil’in Özlü Sözleri, Leyla Erbil’in Kitap Alıntıları, Leyla Erbil’in Kitap Sözleri, Leyla Erbil’in Güzel Sözleri, Leyla Erbil’in En Güzel Sözleri, Leyla Erbil’in Hayatı, Leyla Erbil’in Resimleri, Türkiye’de Nobel Edebiyat Ödülü’ne Aday Gösterilen İlk Kadın Yazar Kimdir, Leyla Erbil Hakkında.

Nobel Edebiyat Ödülü’ne ülkemizden ilk kadın yazar adayı olarak gösterilen Leyla Erbil’in sözleri:

Aşk var dostum, aşk var ve her şeyi iyi ediyor aşk, dünyayı güzelleştiriyor. İnsan ruhu ancak aşkla şahikasına kavuşuyor.

Bütün acılara karşın hayat içimize bir nota bırakır ya en bitik günümüzde.

Hiç durmadan yaz, yaz yaz at bir köşeye, arkasını bırakma yazmanın. İşte benim tek sığındığım, tek avunduğum şiirlerden de umudum kesildi artık. Yaşamanın anlamı ne olacak artık, ölebilirim artık.

İçimde birçok anlar bitmek tükenmek bilmez bir yıkıntı, bir huzursuzluk var. Bulamadığım, bulamayacağım bir şeyi daima arıyor gibiyim. Nedir beni mesut edecek, ne gibi bir şeydir, onu da bilmiyorum.

Bir ülkede, devrim olmadan onun ahlakını bulmak gülünç bir savdır.

Ölmüş kuşakların geleneği bütün şiddetiyle yaşayanların üzerine çöker.

Şuur oldukça tereddüt vardır.

İçimi okuyabilsen, ölene dek kulum kölem olurdun aslında ama az kaldı sevgilim, biliyorum her şey bitecek yakında mutlu olacağız biz.

İnsanlar, insanlar, insanlar. Şimdi salt insanlar ilgilendiriyor beni. Ne büyük bir zenginlik. Yeni bir insan tanıyınca başım dönüyor. Nasıl olduğunu, neler yapabileceğini anlayana kadar. Başımı döndürüyor gerçekten insanlar.

Katilleri o kadar çok ki adalet isteyenlerin.

Birisine anlatmak da ucuzlatıyor ya işi, ne bekliyorsun karşındakinden, o acıyı gidermesini mi? En iyisi susmak.

Bu arada anlamadığım şey, bizim tesettürdeki hanımlar; hadi saçlarından günaha girecekler ve kapatıyorlar; ya yüzleri? Ağızdan, gözden, dudaktan, yanaktan huylanmıyor mu İslamın erkekleri? Günaha girmiyorlar mı? Ya kadınlar? Onlarda erkeğe karşı cinsel dürtü yok mu? Erkekler de çarşafa girmeli bence!

İnsan bu, yalan seli, yalan toprağı, yalan tozu, yalan külü, yalan mayası geleceğin.

Bekliyorsun, sürekli bekleyişleri art arda ekliyorsun; seni seyrediyorum ve ses etmiyorum çünkü bekleyişin süslü bir imparatorluğu vardır. Umut silinene kadar güçlü bir direnişle dikilirsin tahtında.leyla erbil sozleri

Ben insanların tümünün yaralı ve hasta olduğuna inanıyorum. Sanatımın kaynağı da bu her insanda gördüğüm zavallılıkla, derinlikle ilgilidir.

Yanıma sadece şiir kitapları alsam. Bütün dünyanın şiirlerini okumak ömür boyu sürse.

İnsan tek başına yaşamı karşılamak zorunda. Bense ille de bir sevgiliyle el ele verip değiştirecektim dünyayı. Ne ham hayal, ne zırvalık.

Yaralı doğar bütün insanlar, anlaşılmak, sevilmek, sevecenlik dilenir ömrünce.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺