Kurt Totemi Replikleri

Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan Bir Film; Kurt Totemi

Fransız yönetmen Jean-Jacques Annaud’un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryosu Çinli yazar Jiang Rong’un Kurt Totemi adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır.

Çinli yazar Jiang Rong’un öğrenci iken Çin Kültür Devrimi sonrasında Moğolistan’ın iç kesimlerine gitmesi ile burada yaşadıklarını kaleme alması sonucunda roman olan Kurt Totemi kitabı 2004 baskısı ile Çin’de en çok satan kitaplar arasında yer aldı.

Filmin özgün Fransızca adı Le Dernier Loup İngilizce adı Wolf Totem olan Kurt Totemi filmi Çinli yazar Jiang Rong’un Kurt Totemi kitabından 2015 yılında sinemaya uyarlanmıştır.

Kurt Totemi Filminin Oyuncuları:

Shaofeng Feng, Shawn Dou, Ankhnyam Ragchaa, Yin Zhusheng, Ba Sen Zha Bu, Baoyingexige, Tumenbayaer, Xilindule, Hai-Long Bao

Kurt Totemi Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?Kurt Totemi Replikleri

Kurt Totemi filminde; Chen Zhen karakterini Shaofeng Feng, Yang Ke karakterini Shawn Dou, Gasma karakterini Ankhnyam Ragchaa, Bao Shunghi karakterini Yin Zhusheng, Bilig karakterini Ba Sen Zha Bu, Batu karakterini Baoyingexige, Shartseren karakterini Tumenbayaer, Petit Bayar karakterini Xilindule, Lamjav karakterini Hai-Long Bao canlandırmıştır.

Kurt Totemi Filminin Konusu:

Çin Kültür Devrimi sonrası 1967 yılında birçok öğrenci farklı bölgelere gönderilir. Beijing’ten gelen Chen Zhen isimli bir öğrenci 1967 yılında birçok öğrencinin gitmek istemediği İç Moğolistan’a gönüllü olarak gider. Chen Zhen ve arkadaşı daha önce hiç bilmedikleri bir yaşamla karşılaşırlar. Doğa hakkında özellikle Moğolistan’daki kurtlar hakkında hiçbir bilgi ve deneyimleri yoktur.

Kurt Totemi filminin özellikle konusu ve çekim teknikleri çok güzel. Vahşi doğa ile ilgili filmleri sevenler kesinlikle izlemeli. Filmi izlerken yer yer belgesel izliyormuş hissine kapılıyor insan. Kurt Totemi filminin Imdb puanı her ne kadar 6,6 olsa da bence daha fazla puanı hak eden bir film. Kurtlarla ilgili güzel filmler arayanlar, kurtlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu filmi sevecektir.

Kurt Totemi filmi yaşanmış bir olaydan, gerçek hayattan, romandan, kitaptan uyarlanan filmleri sevenlerin kaçırmaması gereken bir film.

Kurt Totemi filminden en güzel replikler:

Kültür Devrimi’nin ikinci yılı olan 1967’ydi. Şehirli öğrenciler kırsal bölgelere gönderildiler.

Gönüllü olarak ilk gidecekler arasında yer aldım ve İç Moğolistan’ı seçtim. O sıkıntılı dönem boyunca Pekin’de zor bir hayatımız vardı ve neresi olursa olsun kaçıp gitmek çok heyecan vericiydi.

Bu iki öğrenci iki yıl boyunca burada kalacaklar. Yaşamlarıyla ilgilenip onlara iş vereceksiniz. Onlar da çocuklara Mandarin okuyup yazmayı öğretecekler.

Ezelden beri Moğol Kurdu insanın beyninde derinden kök salmış bir külte dönüşen o dehşeti uyandırmıştı.

Bu uçsuz bucaksız, ıssız topraklarda at sürerken duvarlara, engellere ya da sınırlara katlanmazdı.

Hayali kurtlar kadar özgür olmaktı.

Kurtlar beni büyülüyor.

Şu ceylanlar ne zavallı yaratıklar! Kurtlar çok zalim. Hayatın değerinden habersiz masum yaratıkları öldürüyorlar.
Hayır! Asıl zalim olan ceylanlardır. Bütün otları yiyip tüketiyorlar. Buralarda ot hayattır! Hem de büyük hayattır. Diğer küçük hayatların devam etmesi de büyük hayata bağlıdır.

Emri altındaki az sayıda askerle Cengiz Han’ın dünyanın en büyük ordularını nasıl yendiğini sanıyorsun? Şu anda senin yaptığın gibi o da kurtları inceleyerek savaş sanatını öğrendi.

Kurtlar zeki ve örgütlüdür.

Hayat anı seçmekle ilgilidir ve kurtlar ve Moğollar bunu çok iyi bilir.

Anlayacağın biz Moğollar için sorun tarihimizin bizim değil daha çok düşmanlarımız tarafından yazılmış olmasıdır.

Daha az kurt, otlakları yok edecek olan daha çok toprak sincabı ve tavşan demektir.

Biz otlak insanları hayatımız boyunca pek çok hayvanı öldürüp etlerini yeriz. Öldüğümüzde de kendi etimizi otlağa bağışlarız.

Kurtlar beslenmek değil onurlarıyla etlerini kazanmak ister.

Eskiler ”kaplanın sırtına tırmanmak oradan inmekten daha kolaydır” der.

Küçük kurdun hatırası hiçbir zaman Chen Zhen’in aklından çıkmadı. Bu yüzden hayatını kurtların uzun soluklu şarkılarının Moğol otlaklarının görkeminde yeniden duyulması umuduyla kitap yazmaya adadı.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.