Kurt Seyt&Shura-Nermin Bezmen

Kurt Seyt ve Shura Kitabının Yazarı Kimdir, Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura Romanını Oku, Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura Kitabından Sözler, Kurt Seyit ve Şura Kitabı Diziye Uyarlandı, Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura Kitabının Konusu, Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura Kitabının Özeti, Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura Kitabından Alıntılar.

Nermin Bezmen’den Kurt Seyit ve Şura’nın büyük aşkını anlattığı ‘Kurt Seyt ve Shura’ adlı mükemmel bir roman. Nermin Bezmen’in bu büyük romanı, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın rol aldığı Kurt Seyit ve Şura adlı diziye uyarlanmıştır.

Kurt Seyit karakterini Kıvanç Tatlıtuğ, Şura karakterini ise Farah Zeynep Abdullah oynamaktadır. Bu mükemmel romandan uyarlanan dizi ‘Kurt Seyit ve Şura’ Star TV ekranlarında yayınlanmıştır. Ve bu güzel aşk romanında bazı alıntılar:

Gece uykusundan henüz uyanmamış şehir, lâpa lâpa yağan karların altında bembeyazdı.

Aşk, sevgilim, Tanrı’nın yeryüzüne indirdiği en güzel şeydir.

Ne kadar yorgun ve tükenmiş görünüyordu sevgili babacığı. Kislovodsk’tan geliş sebepleri de buydu zaten. Aile doktorları muhakkak, bir de Moskova’daki hastahanede kontrolden geçmesi gerektiğini önerdiği zaman, JulienVerjensky, iki kızını yanına alıp bu yolculuğa çıkmıştı. Ertesi gün ameliyat olmak üzere hastahaneye yatacaktı. Genç kız, anlatılanları tam anlayamamakla beraber, babasının ciğerlerinde bir dert olduğunu biliyordu. Ameliyat ve hastalık sözlerinden çok korkuyordu. Babasını kaybedebilecek olma ihtimâli aklına geldiği zaman, bütün keyfi kaçtı. Ağlamamak için kendisini zor tuttu. Baba Verjensky, kızlarına Moskova’nın ve Kremlin’in tarihi ile ilgili bilgileri anlatmaktaydı: “Kremlin’in ilk duvarları 1367’de, DemetriusDonskoi’nin zamanında atılmış. Çan kulesindeki saat 1404’de Athos’tan gelen bir Sırp keşiş tarafından yerleştirilmiş…”

Ben mi? Ben ruhumu, vücudumu, her şeyimi seninle tamamlıyorum sevgilim, seninle.

Gözleri, onca insanın içinde, kendisini seyretmekte olan bir çift gözle karşılaştı. Aralarında bir elektrik akımı gidip gelmiş gibi oldu. Genç kız, yanaklarının daha da kızardığını ve kalp atışlarının hızlandığını hissetti. Başını hemen çevirip, gözlerini yere indirdi.

Shura, teşekkür etmekle vedalaşmak arası bir şeyler mırıldandı ve kalbi kuşlar gibi çarparak, koşar adımlarla, babasıyla ablasını takiben merdivenlerden indi. Şimdi de sevinçten ağlamak istiyordu.

Beyaz bir dünyaydı, bembeyaz. Kayıp giden bulutların arasından mehtap ışıldadıkça ortalık pırıl pırıl oluyordu. Her şey olduğundan daha haşmetliydi bu beyazlığın altında.

Yıkanırken düşünüyordu. Kadının adını hatırlayamıyordu. Fazla da mühim değildi. Bir gecelik maceralarından biriydi sadece.

Bakışlarındaki özlem bir diğerine cesaret verdi. Sımsıkı kucaklaştılar.

İnsanları konuşturmanın yolları vardır Kurt Seyt. Özellikle, seni arayanın, sana özel düşmanlığı varsa, yolunu çok çabuk bulur.

Yeni tanışıyorlarmışcasına selamladı kadını. Ağır ağır konuştu: “Eminof. Üsteğmen Seyit Eminof.”

Kalın perdeler, camın diğer yanındaki dünyayı içeriye almıyordu.

Adeta, Mikhail için tertiplenmiş, sözsüz bir ayinin ortasındaydılar.

Büyük bahçe kapısından girdikleri an, Shura içindeki heyecanı bastıramaz olmuştu. Bu, onun ilk defa danslı, büyüklerle beraber katılacağı bir akşam daveti olacaktı. Henüz on beş yaşındaydı. Ablası Valentine ondan bir yaş daha büyüktü ve o Kislovodsk’da, annesi ve babası ile daha evvel bunun benzeri davetlere gitmişti. Valentine’den dinlediklerine göre; böyle şık gecelerde, yakışıklı asil ve subay delikanlılar, genç kızları dansa kaldırmak için birbirleri ile yarışırlardı. Babasının yanında merdivenlerden çıkarken, kalbinin duracak gibi çarptığını hissetti. Sanki çok güzel, harika bir şeyler olacaktı. Bu neydi bilemiyordu, ama içinden bir ses bunu ona haber veriyordu.kurt seyit ve sura nermin bezmen kitap

”Sevgili Valentine ve Alexandra, sizlere bu iki delikanlıyı tanıştırmak istiyorum. Oğlum Petro Borinsky ve yakın arkadaşı Seyt Eminof. Çarın muhafız alayında, çiçeği burnunda üsteğmenler.”

Bir an, kafasından geçenlerden ve aptalca cesaretinden ürktü, ama kalbindeki ses mantığına üstün geliyordu. Kuğular kraliçesi Odit’in aşkından daha beter bir aşka tutulmuştu.

3.09/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺