Kurt Cobain Sözleri

Nirvana Grubunun Vokalisti Olan Amerikalı Şarkıcı Kurt Cobain’in Söylediği Sözler ve İntihar Mektubunun Türkçe Sözleri.

Kurt Cobain, intihar eden ünleler arasında en çok bilinen isimlerdendir.

Tam adı Kurt Donald Cobain olan Kurt Cobain’in söylediği sözler:

Güneş batmış olabilir, ama benim ışığım var.

Arkadaş, bilinen bir düşmandan başka bir şey değildir.

Başka biri olmaya çalışmak, kendinizi harcamaktır.

Gençliğin görevi, yozlaşmayla savaşmaktır.

Şarkı söyleme tarzımın yoğunluğu genelde karnımın üst kısmında toplanır; burası benim haykırdığım, hissettiğim, içimdeki her şeyin dışarı döküldüğü yerdir.

Bugün çok mutluyum bir sürü arkadaş edindim. Hepsi zihnimde.

En büyük suç sahte olmaktır.

Hayal ettiğiniz insan olmaya çalışmak içinizdeki insanı harcamaktır.

Keşke bir rock yıldızı olma konusunda dersler alsaydım, bu beni bunlara hazırlayabilirdi. Rock n roll hayatı patlayıcı madde gibi, nasıl başa çıkacağımı bilemiyorum.Kurt Cobain resimli Sozleri

Müziğimin çoğu hayat tecrübelerim ve duygularım kadar özel. Ama şu şarkı sözlerinin çoğu bu derece kişisel değil. Daha çok Tv’den, kitaplardan veya arkadaşlardan öğrenilmiş hikâyeler. Ancak verilen duygu ve his kesinlikle bana ait.

Hayatımda The Beatles şarkılarından daha iyi, daha güzel herhangi bir şarkı duymadım.

Kendim olduğum için nefret edilmeyi, Kendim olmadığım için sevilmeye tercih ederim.

Olmadığım kişi için sevilmektense, olduğum kişi yüzünden nefret edilmeyi yeğlerim.

Solup gitmektense yanmak daha iyidir.

Kurt Cobain İntihar Mektubu Türkçe

‘’Boddah’a* hitaben;

Daha çocukça şikâyetleri olan, tükenmiş, deneyimli bir ahmağın ağzından konuşuyor olmak… Bu bayağı kolay anlaşılabilir bir not olmalı. Yıllar boyunca, diyelim ki, cemiyetimizin serbestliği ve benimsemesi ile ilgili ahlak punk rock 101 derslerinden alınan şikâyetlerin ne kadar doğru olduğu kanıtlanmaktadır. Çok uzun zamandır okuyup, yazmakla brisket dinlemekten, yaratmaktan da olduğu gibi heyecan almadım. Bunlar için kelimelerle anlatılamayacak bir suçluluk duyuyorum. Mesela sahne arkasındayken ve ışıklar sönüp kalabalığın çılgın tezahüratı başladığında, beni hayran olduğum ve kıskandığım Freddy Mercury’ye olduğu gibi etkilemedi. Gerçek şu ki sizi aptal yerine koyamam hiçbirinizi. Aklıma gelen en kötü suç, insanlara karşı sahtekârlık yapıp yüzde yüz eğleniyormuşum gibi görünerek dolap çevirmektir.

Bazen sahneye çıkmadan önce mesai makinesine kart zımbalayacak gibi oluyorum. Gücümün yettiğince buna değer vermek için her şeyi denedim ve deniyorum. Tanrım, inan bana deniyorum ama bu yeterli olmuyor. Benim ve bizim birçok insanı etkilediğimiz ve eğlendirdiğimiz gerçeğine saygı duyuyorum. Elden kaybolduktan sonra kıymet veren biri o narsisistlerden biri olur. Ben çok hassasım. Bir zamanlar bir çocukken sahip olduğum hevesi yeniden kazanmak için biraz uyuşmaya ihtiyacım var. Son 3 turumuzda şahsen tanıdıklarıma ve müziğimin hayranı olan tüm insanlara çok değer verdim ama hala herkes için beslediğim öfke, suçluluk ve anlayışı aşamadım. Hepimizin içinde iyilik var ve sanırım insanları çok fazla seviyorum. Öyle çok ki bu beni mutsuz hissettiriyor. Üzgün, küçük, hassas, değer vermeyen bir balık burcu, İsa oğlum! İhtiras ve anlayış yemini eden cazibeli bir karım var ve bana eski halimi çok fazla hatırlatan bir kızım. Sevgi, neşe dolu, her gördüğü insanı öpüyor çünkü herkes çok iyidir ve ona zarar vermez! Frances’in üzgün, kendine zarar veren ölü bir rocker olduğumu düşünecek olmasına dayanamıyorum. İyi yapıyorum, çok iyi ve minnettarım, ama yedi yaşından beri insanlara karşı genel bir nefret duydum. Sırf insanlarla iyi geçinmek için ve anlayış sahibi olmak kolay görünüyor diye. Anlayış! Sanırım sadece insanların çok sevdiğim ve onlara çok üzüldüğüm için.

Geçen yıllar boyunca mektuplarınız ve ilgileriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ben çok kararsız, ümitsizim. Artık eski tutkum yok ve şunu hatırla, sönüp gitmektense yanmak daha iyidir.

Barış, sevgi, anlayış…

Frances ve Courtney sunağınızda olacağım.

Lütfen devam et Courtney.

Frances için.

Hayatı çok daha mutlu olacak bensiz…

Sizi seviyorum sizi seviyorum.”

(*Kurt Cobain’in annesi Wendy Cobain’in dediğine göre Kurt, Boddah’ın gerçekten var olduğuna inandığı Kurgusal Kahramanı idi. )

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺