Kralların Çarpışması Kısım 1-George R.R. Martin

George R.R. Martin’in Dünyayı Kasup Kavuran Özgün Adı Game Of Thrones Olan Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitabının 2. Kitabı Olan Kralların Çarpışması Romanı Epsilon Yayınları’ndan Çıktı.

Game Of Thrones Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi 2. Kitap 1. Bölüm

Önceki Kitap: Taht Oyunları Buz ve Ateşin Şarkısı 1-George R. R. Martin

Devam Kitabı: Kralların Çarpışması Kısım 2-George R.R. Martin

George R.R. Martin’in İngilizce adı A Clash of Kings olan Kralların Çarpışması romanı, Game Of Thrones Olan Taht Oyunları-Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi kitabının ikinci kitabı olan Kralların Çarpışması Kısım 1 Epsilon Yayınları’ndan çıktı.

Epsilon Yayınları tarafından 2013 yılında yayımlanan George R.R. Martin’in Kralların Çarpışması Kısım 1 romanının Türkçe çevirisini Sibel Alaş yapmıştır.

Sibel Alaş’ın Türkçe çevirisini yaptığı ve Epsilon Yayınları tarafından yayımlanan George R.R. Martin’in Kralların Çarpışması Kısım 1 romanı 504 sayfadan oluşmaktadır.

Krallar çarpışırken tüm diyar titrer…

George R. R. Martin, Taht Oyunları‘nın sabırsızlıkla beklenen devam kitabı Kralların Çarpışması’nda okuyucuları eşsiz hayal gücüyle buluşturuyor. Büyü, intikam ve savaşla dolu, eşi benzeri görülmemiş bir dünyanın kapıları açılırken büyük bir serüven başlıyor.

Alev ve kan rengine bürünmüş bir kuyruklu yıldız, gökyüzünü baştan başa kaplamıştır. Ejderha Kayası’nın kadim kalesinden, Kışyarı’nın haşin topraklarına kadar korkunç bir keşmekeş hâkimdir. Altı güç, Demir Taht’ı ve parçalanmış Yedi Krallık’ı ele geçirmek için kıyametvari bir savaşa hazırlanmaktadır. Gecenin karanlığında ölüler yürümekte, kardeş kardeşi katletmektedir. Bir akıl şövalyesi, tehlike saçan bir büyücü kadını zehirlemek peşindedir. Bir prenses, öksüz oğlan kılığında dolaşmakta; Ay Dağları’nın vahşi adamları, yağma için inmektedir. Kardeş katli, zillet, simya ve kıyımla ilerleyen bu macerada zafer, kılıcı ve kanı en soğuk olanların dahi olabilir…

Martin, birinci ciltteki vaadini fazlasıyla yerine getiriyor ve yazılmış en iyi fantastik eser olmaya aday serisine devam ediyor. The Denver Post

George Martin kesinlikle destansı fantastik edebiyatın yeni ustalarından. Katharine Kerr

Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor. Robert Jordan

Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı. Anne McCaffrey

Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser. Marion Zimmer Bradley

George R.R. Martin’in Kralların Çarpışması Kısım 1 romanından alıntılar:

Kuyruklu yıldız, Ejderha Kayası’nın dik uçurumları üstündeki pembe mor gökyüzünde kanayan kırmızı bir kesik gibi şafağa serilmişti.

krallarin carpismasi 1 George MartinÜstat Ejderha Kayası’na ilk geldiğinde rahatsız olduğu taştan oyulmuş bu grotesk ordunun varlığına yıllar geçtikçe alışmıştı. Onların eski dostlar olduğunu düşünüyordu şimdi. Üçü birlikte, içlerinde kötü bir önseziyle gökyüzüne bakıyordu.

Üstat kehanetlere inanmazdı. Buna rağmen… Cressen bu yaşına kadar bu kadar parlak bir kuyruklu yıldız görmemişti. Bu renkte olana da rastlamamıştı.

Gerçekten kar yağacak mı? diye sordu küçük kız. Yağacak dedi Cressen. Umarım yıllar sora yağar ve umarım kısa sürer.

4.06/5 (290)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.