Köstebek-Necip Hablemitoğlu

Fetö Terör Örgütünü İlk Deşifre Eden Kitap.

Köstebek kitabı; Türk tarihçi, yazar Dr. Necip Hablemitoğlu’nun kitapta yer alan adı ile Fethullahçılar olarak ifade ettiği Fetö örgütünün hedeflerini yazdığı Fethullahçı Terör Örgütünü anlatan kitap.

Evinin önünde uğradığı suikast sonucu 18 Aralık 2002 tarihinde ölen Dr. Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabı Dr. Necip Hablemitoğlu’nun ölümünden sonra yayımlanmıştır.

Necip Hablemitoğlu’nun o dönem Fethullahçılar olarak tanımladığı Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ/PDY) hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bu kitabı okumalı. Fethullahçılar’ın lideri Fethullah Gülen’in hain ve sinsi planları, hedeflerini nelerdir? Fetö terör örgütünü yıllar öncesinden anlatan bir kitap.

Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabının Pozitif Yayınları’ndan çıkan baskısı 312 sayfadan oluşmaktadır.

Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek Kitabının Konusu:

Necip Hablemitoğlu, Köstebek kitabında Gülen hareketinin hedeflerini, söylemlerini ve eylemlerini anlatmaktadır.

Dr. Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabından bugün yaşadıklarımızı yıllar önce görmüş ve Köstebek kitabından anlatmıştır. Devlet-paralel yapı çekişmesini, paralel terör örgütünün devlet kadrolarından nasıl örgütlendiği, devleti nasıl ele geçirmeye çalıştığını kitabından anlatmıştır.

”Başka Türkiye yok” diyerek yola çıkmış ve bunun bedelini canıyla ödemiş gerçek bir vatansever Necip Hablemitoğlu, ”Köstebek” kitabında devlet kademelerindeki örgütlenmeleri, devletin nasıl ele geçirildiğini, devlet-paralel devlet çekişmelerini ve açacağı sonuçları kuşkuya yer bırakmadan belgelerle ispatlıyor.

Yıl 2002. Dr. Necip Hablemitoğlu, ”Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olma yolunda, devrimlerden dönüş sürecinin sancılarını yaşıyor…” diyerek endişelerini dile getiriyor, bulgularını ortaya koyuyor: ”Yeni binyılın şeyhlerinin, dervişlerinin, müritlerinin amaçlarının da değiştiği gözlemleniyor. Artık amaç, bir şeriat devleti kurmak değil.

Şeriat, iktidarı, parayı, her türlü gücü ele geçirmenin sadece simgesel, klişeleşmiş adı. Mürtecilik yani gericilik de artık salt dinsel anlamda kullanılmıyor.

Bunlara karşı olmak, onaylamamak artık yetmiyor… Her gerçek kamu görevlisinin mağdur olma pahasına, elini taşın altına koyması; devletimizin, tam bağımsızlığımızın geleceği açısından insiyatif kullanırken canının yanmasını, bedel ödemesini göze alması gerekiyor.”

İlk baskısı katledildikten 3 ay sonra yayınlanan bu kitabı okurken, Hablemitoğlu’nun yıllar önce bugünlere nasıl ışık tuttuğuna hayret edeceksiniz.

Necip Hablemitoğlu’nun Köstebek kitabından alıntılar:

Yıl 1925. Büyük Atatürk, genç Cumhuriyet’in yurttaşlarına ve dış ülkelere şu tarihi mesajı veriyordu: ”Türkiye Cumhuriyeti, şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…

Yeni binyılın şeyhlerinin, dervişlerinin, müritlerinin ve meczuplarının anaçlarını da değiştiği gözlemleniyor. Artık amaç, bir şeriat devleti kurmak değil. Şeriat, iktidarı, parayı, her türlü gücü ele geçirmenin sadece simgesel, klişeleşmiş adı. Mürtecilik yani gericilik de artık salt dinsel anlamda kullanılmıyor…Kostebek Necip Hablemitoglu

Türkiye Cumhuriyeti, tarihinin en karanlık, en hazin dönemini yaşıyor. Bir tarafta, Türkiye Cumhuriyeti’ni koşulsuz savunan, Atatürk ilke ve devrimlerinin sahibi ve takipçisi, aydınlanmacı, tam bağımsızlıkçı, sömürünün her türüne karşı, evrensel barıştan yana, yurtsever, ilerici, ulusalcı kesim var. Anacak, ne bir siyasal partiye, ne basın ve yayın kuruluşlarına, ne de kendilerini desteleyecek ulusal sermaye gücüne sahipler. Ülkenin elden gidişini sessiz çığlıklarla izliyorlar. İşlerini ve işyerlerini kaybedenler, üniversite kapılarında bekleyenler, sefalet sınırının altında yaşayanlar, ülke güvenliğini sağlamaya çalışırken baba ocağına tabut içinden dönenler…

3.47/5 (30)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺