Komik Bir Hikaye-Ned Vizzini

Amerikalı Birleşik Devletleri’nin Bağımsız Haber Radyosu National Public Radio Kısa Adı İle NPR Tarafından Gelmiş Geçmiş En İyi 100 Gençlik Romanı Sıralamasında 56. Seçilen Bir Kitap.

Doğum adı Edison Price Vizzini olan Amerikalı yazar Ned Vizzini’nin özgün adı It’s Kind of a Funny Story olan Komik Bir Hikaye adlı kitabı Amerikalı yazarın en çok bilinen kitaplarından.

Ned Vizzini’nin çok satan kitabı It’s Kind of a Funny Story özgün adı ile 2006 yılında yayımlanmıştır.

Ned Vizzini’nin It’s Kind of a Funny Story romanı aynı adla 2010 yılında sinemaya uyarlandı.

Bir Çeşit Komik Hikaye filminin yönetmenliğini Ryan Fleck ve Anna Boden yapmıştır.

Bir Çeşit Komik Hikaye filminde Bobby karakterini Zach Galifianakis, Nia karakterini Zoë Kravitz, Lynn karakterini Lauren Graham, Craig karakterini Keir Gilchrist, Alyssa karakterini Dana DeVestern ve Noelle karakterini Emma Roberts canlandırmıştır.

Bir Çeşit Komik Hikaye filminin konusu ise; İntihar teşebbüsü sonrası tedavi gören Craig’in hastanede tanıştığı, hepsi birbirinden farklı ve eğlenceli karakterler üzerine yapılmış bir film.

Ned Vizzini’nin en ünlü ve bilinen kitaplarından biri olan Komik Bir Hikaye kitabı Türkiye’de Go! Kitap tarafından 2016 yılında yayımlanmıştır.

Go! Kitap’tan 2016 yılının Ocak ayında yayımlanan Ned Vizzini’nin Komik Bir Hikaye kitabının Türkçe çevirisini Ebru Sürmeli’ye aittir.

Ebru Sürmeli tarafından Türkçe çevirisi yapılan ve Türkiye’de Go! Kitap tarafından yayımlanan Ned Vizzini’nin Komik Bir Hikaye kitabı 448 sayfadan oluşmaktadır.

Ned Vizzini’nin Komik Bir Hikaye kitabından alıntılar:

New York şehri sakinlerinden on beş yaşındaki Craig Gilner hayatta başarılı olmaya kararlıdır. Bunun için de önce doğru liseye, sonra doğru üniversiteye, sonra da doğru işe girmelidir. Ama olaylar hiç de umduğu gibi gelişmez ve Manhattan’ın en zorlu liselerinden birine kabul edilmesiyle birlikte hayatı çekilmez bir hal alır. Depresyona giren Craig yemek yiyemez, uyuyamaz ve bir gece kendini öldürmeye karar verir.Komik Bir Hikaye Ned Vizzini

İntihar kararıyla birlikte acil servisin yolunu tutan Craig kendi isteğiyle psikiyatri kliniğine yatar ve seks bağımlısı travesti, makasla yüzünü kesen genç kız, yerçekiminden korkan çocuk gibi birbirinden ilginç karakterlerden oluşan hastaların arasına karışır. Craig burada, onu yiyip bitiren endişelerinin kaynağıyla yüzleşme fırsatı yakalayacaktır.

3.22/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺