Koca Reis-Kadir Ürün

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Hayatı İle İlgili Kitaplar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Resimleri, Koca Reis İle İlgili Kitaplar, Kadir Ürün’ün Koca Reis Kitabını Oku, Kadir Ürün’ün Koca Reis Kitabının Konusu, Kadir Ürün’ün Koca Reis Kitabından Sözler, Kadir Ürün’ün Koca Reis Kitabı Hakkında.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun ‘’ Çektiğim çile inandığım davam için.’’ Adlı sözüyle kapağı süsleyen Kadir Ürün’ün ‘’ Koca Reis’’ adlı kitabından alıntılar:

Yerine ne getireceksiniz diyorsunuz. Dolayısıyla bu düzen hangi düzen, önce ona bakalım; bu düzen yağma düzeni, bu düzen bir avuç lobicinin, Türkiye’nin kaynaklarını şu ana kadar sömürme düzenidir. Bana güvenenlerin güvenlerini boşa çıkaracak hiçbir kirli hesapta olmadım ve inşallah bundan sonra da olmayacağım. Çok şükür dosta düşmana karşı alnımız ak, başımız dik, gönlümüz rahat, kafamız dinç olarak yürüyoruz. Milletimizin teveccühü oldukça bu kutlu yolda yürümeye de devam edeceğiz. Zulüm Azrail olsa da hep Hakkı tutacağım. Mukaddes, davalarda ölüm bile güzeldir. Benim adım Muhsin Yazıcıoğlu! Bana baskı sökmez! Bizim Allah tan başka kimseden korkumuz yok.!

O soğuk zindanların, karlı dağların yiğidi. Onu anlatmak ne kadar zor olsa da boğazımız düğümlenip, gözyaşlarımız akar. Hücreler de, cezaevinde ve Keş dağında davası için atan korkusuz bir yürek. Onun bu vatan ve iman sevgisi yolumuzu ışıl ışıl aydınlatıyor. Keşke demek kadere isyandır belki ama keşke dediğimiz andır o an. Keşke binmeseydi dedik, onun dürüstlüğü, vatan ve iman sevgisi Rabbimin ona şahadet şerbetinden tatmasını getirdi. Şarkışla’da başlayan ve Keş Dağları’nda son bulan davasından akıllarda bırakılan tek soru işareti kaza gerçek miydi, yoksa suikast sonucu mu şehit olmuştu? Devletimiz olayı aydınlatmadan tek söylenecek söz vicdan meselesedir. Umut ediyoruz ki er ya da geç bu olay aydınlatılacaktır.

Muhsin başkanın sadece tek derdi Müslümanların birliğiydi ve tek millet vurgusunu yapardı. Büyük Türk Milleti’nin hepsini kucaklamış ve ayrım yapmadan birleştirici güç olmuştur. Aksine davrananlarla hiç bir zaman birlik içinde olmamıştır ve davasını ucuz hesaplarla satmamış, inancından hiç bir şey kaybetmemiştir. Ve der ki; ‘’Çerkez’iz, Laz’ız, Boşnak’ız, Azeri’yiz, Terekeme’yiz, Türkmen’iz, Kürt’üz, Alevi’yiz, Sünni’yiz; ama hepimiz hep beraber büyük Türk milletiyiz. Asla ve asla etnik köken değiliz.’’

Onun yaşamını, sözlerini, davasını ne kadar anlatmaya kalkarsak hep yarım kalacak, hiç bitmeyecek ve davasının kutsallığı gün geçtikçe daha çok değerlenecektir. Milyon yüreklerin sevdalısı, her kesimin sevdiği bu yiğit adamın hikâyesini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık. Bizler sıcak evlerimizin insanları iken o bu vatan için soğuk kahırlar çekmiş. Bir gün olsun ah etmemiştir. Ruhun Şad olsun Koca Reis.

Seni unutturmamak boynumuzun borcu.

Koca Osmanlı akıncısı, vücuduna saplanan mızraklar yüzünden koca bir kirpiyi andırıyor, bu yüzden yere düşmüyor ve mızraklara dayanarak boşlukta asılı gibi hareket siz kalıyordu.koca reis kadir urun

Diğer akıncılar da birer birer şehid düştüler. Alman tarihçilerinin kaydettiklerine göre Avusturya ordusunun kumandanı, benzeri görülmedik bir cesaretle mücadele eden bu kahramanlara büyük bir cenaze merasimi tertip etti ve bütün düşman askerleri, uzun taburlar ve alaylar halinde bu şehidlerin karşısında şapka ve miğferlerini çıkararak sancakları ile saygı gösterme kadirşinaslığında bulunmuşlardı.

Genç yaşta ülke sorumluluklarını üstlenmiş bir kuşağız biz, kendimize göre dünyayı yerinden oynatacak ideallerimiz var. Tercihimiz değildi ama kavgaların girdabında geçti hayatımız. Şimdi diyorum ki farklı düşünceleri anlamalı ve onlardan zenginlik üretebilmeliyiz. Kavgaların, darbelerin sorunları çözmediğini hayat bize öğretti.

3.67/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.