Klişe Hayatlar Matbaası-Can Yılmaz

Ünlü Komedyen Cem Yılmaz’ın Abisi Can Yılmaz’ın Yeni Kitabı Klişe Hayatlar Matbaası Çıktı.

Can Yılmaz’ın Yeni Başlayanlar İçin Klişe Hayatlar Matbaası kitabı İnkılap Kitabevi etiketi ile çıktı.

Senarist ve yazar Can Yılmaz’ın Klişe Hayatlar Matbaası kitabı 2016 yılının Mart ayında kitapçılarda yerini aldı.

İnkılap Kitabevi’nden çıkan Can Yılmaz’ın Klişe Hayatlar Matbaası kitabının sayfa sayısı 240’dır.

Abim 8 Aralık 1968’de dünyaya geldi. Aslında Zeytinburnu’na geldi de, yine de global bakmak lazım. 1973 yılı baharına kadar el bebek gül bebek büyüyen Can, benim doğumumla, önce sanayiye çırak verilmek istenmiş, sonra ‘’devlet okulunda aynı çileyi çeker nasılsa’’ düşüncesiyle ilkokula başlatılmıştır. Ben tabii 1973’ten 2016’ya kadar kendi biyografimle ilgilendiğim için arada neler olduğunu pek hatırlamıyorum. Ancak kitabının çıkacağını duyunca kitabın taslağına bakıp anladım ki meğer ne güzel günlerimiz olmuş.

Kamuoyunda gösterilerimde anlattığım kadarıyla tanınan abim elbette komik olması için abartılmış bir ‘’tip’’ değil, hayatımdaki en yakın arkadaşım, en güvendiğim eleştirmenim, meslektaşım, (amatörler arasında) en çok güldüğüm komedyen olarak çok önemli bir ‘’karakter’’dir. İkimizi tanıyanlar daha iyi bilir, ben ne kadar ‘’şey’’sem o da bir o kadar’’ başka bir şey’’dir. Abimi severim, abim olmasa yine severdim. Az görüşürdüm belki ama yine severdim.

Kitabını okuyun siz de seveceksiniz.

Eline sağlık Can Hoca, yine 1-0 öndesin… Benim kitabım bile yok… Yaptın yine numaranı… Seni seven kardeşin ünlü komedyen, Cem Yılmaz

Can Yılmaz’ın Klişe Hayatlar Matbaası kitabından alıntılar:

Cağaloğlu Yokuşu’ndaki çocuk, kavuniçi daktiloya bakıp hayal kurarken arkasından Aziz Nesin geçti mi, bilinmez? Ya da, Rıfat Ilgaz?

Bir kişi bile ”aşk” yüzünden ölmüştür diyemedi… İnsan ”aşk” yüzünden ölmezdi ki bu memlekette.klise hayatlar matbaasi can yilmaz

Bizim evde daktilo niye lazım olsun ki? Hem ne yazacaksın? Niye yazacaksın? Başımıza bir şey gelirse…

Kurşun kalemle yazı yazmak meşakkatli işti, tabii ki günde 16 saat ve 70 sayfa yazan bir Balzac kadar değildim. Balzac ile benzer yanımız genelde mum ışığı altında yazıyor olmamızdı, aramızda 200 yıl kadar küçük bir zaman dilimi olsa da, aynı Balzac’ın evinde olduğu gibi bizim evde de elektrik yoktu.

3.28/5 (18)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.