Kızıma Mektuplar-Maya Angelou

Kızıma Mektuplar Kitabının Yazarı Kimdir, Maya Angelou’nun Kızıma Mektuplar Kitabından Sözler, Maya Angelou’nun Kızıma Mektuplar Kitabını Oku, Maya Angelou’nun Kızıma Mektuplar Kitabının Konusu, Maya Angelou’nun Kızıma Mektuplar Kitabına Yapılan Yorumlar, Maya Angelou’nun Kızıma Mektuplar Kitabı Hakkında.

Maya Angelou’nun ‘Kızıma Mektuplar’ adlı kitabından alıntılar:

Doğuştan eli açık bir kimseye bağış yapmaktan bahsetmek, zaten kendini adamış bir kilise korosuna tutkuyla vaaz veren bir vaizi hatırlatır bana. Yine de bundan bahsedeceğim, çünkü ara sıra da olsa, koronun bu adanmışlık için yücelt ilmeye ve teşekkür edilmeye ihtiyaç duyduğunu biliyorum.

Coğrafya, aslında, çocuk gözlemci için fazla bir anlam taşımaz. Eğer çocuk Güneybatı’da büyüdüyse, çöl ve açık gökyüzü onun için doğaldır.

Asla sızlanma. Sızlanmak, bir zalime etrafta bir kurban olduğunu haber verir.

İnsanlara gerçekleri söylediğinizde, insanların sizden uzaklaşmaya başlayacaklarını bilmeniz gerekir; çünkü onların da kendilerine acı veren dizleri ve ağrıyan başları vardır ve sizinkileri bilmek istemeyeceklerdir. Ama bir de şöyle düşünün: İnsanlar sizden uzaklaşırsa, size gerçekten sıkıntı veren şeye yoğunlaşıp bir çare aramaya daha çok vaktiniz olacaktır.Kizima Mektuplar Maya Angelou

Bu kitabı kızlarınıza mutlaka okutun…. Oprah Winfrey

Ben bir çocuk doğurdum, bir oğlan ama binlerce kızım var. İçinizde Siyah, Beyaz, Yahudi, Müslüman, Asyalı, İspanyol, Kızılderili ve Aleutlar var. Kiminiz şişman, kiminiz zayıf ve güzel ya da çirkin, eşcinsel ya da değil, eğitimli ya da okumamışsınız ve ben hepinize sesleniyorum… Maya Angelou

3.5/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.