Kıyıdakiler-Uğur Ziya Şimşek

Uğur Ziya Şimşek’in Kıyıdakiler Kitabı Hakkında, Uğur Ziya Şimşek’in Kıyıdakiler Kitabının Konusu, Uğur Ziya Şimşek’in Kıyıdakiler Kitabını Oku, Uğur Ziya Şimşek’in Kıyıdakiler Kitabının Özeti.

Yazar Uğur Ziya Şimşek’ten farklı cinsel hayata sahip olanların hikayesini anlattığı ‘Kıyıdakiler’ romanı. Uğur Ziya Şimşek ‘Kıyıdakiler’ romanı yazmak için birçok gay, fetişist ve lezbiyenle görüşmüş onların hayat hikâyelerini dinlemiş. Ortak sorunları, bakış açılarını tespit etmeye çalışmış.’Kitapta biraz kurgu olmasına rağmen büyük oranda gerçek ve kitapta geçen karakterler şu an aramızda yaşayan insanlar’ diyor Uğur Şimşek. Ve ‘Kıyıdakiler’ kitabından bazı alıntılar:

Bu roman farklı cinsel hayata sahip olanların hikâyesidir. Gay, Lezbiyen ve Fetişistlerin sevinçleri, sohbetleri, esprileri; acıları, dışlanmışlıkları akıcı bir dille anlatılıyor.

Hayata ve cinselliğe bakış açıları onları farklılaştırıyor ve İstanbul’un kaotik ortamında tehlikeye açık hale getiriyor. Dayak, gasp, sırlarının deşifre edilebilmesi, şantaj, tecavüz maruz kaldıkları veya kalma ihtimalinin yüksek olduğu başlıca tehlikeler… Odayı saran kahve kokusunu içine çekerek sigaraya uzandı. Sana nikotin serumu takmak lazım. Damla damla aksın… Murat yorgun bir ifadeyle gülümsedi. Sigarasını yakarken Haklısın! dedi. Ciğerlerini kömürlüğe çevirdiğinin farkındaydı ama dertler gözünün önüne geldikçe ölüm çok da korkulası durmuyor, bazen yumuşak bir yastık gibi görünüyordu.

Vitrinlerden yansıyan ışıklar güneşin bıraktığı boşluğu doldurmaya çalışıyor, karanlıkla amansız bir mücadeleye giriyordu.kiyidakiler ugur ziya simsek

Havaya karışan rakı beyazı nefesiyle, “Ne kadar da soğuk!” dedi.

Heykelin yanından ne zaman geçse üç beş saniye durmadan edemezdi. Atatürk ve ardındaki kişilere baktı. İsmet Paşa, Fevzi Çakmak… İlgisini en çok çeken de iki Sovyet generaliydi. Kızıl Ordu’nun kurucularından General Frunze ve Mareşal Voroşilov. Bildiği kadarıyla, Sovyetler Birliği bu iki seçkin generali Kuvayi Milliye’yi desteklemek için göndermişti. Tarih, Bilge için büyük bir gizemdi…

4/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺