Kırmızı Alarm-Selda Öktem

Kırmızı Alarm Kitabının Yazarı Kimdir, Kırmızı Alarm Ne Demektir, Selda Öktem’in Kırmızı Alarm Kitabını Oku, Selda Öktem’in Kırmızı Alarm Kitabından Sözler, Selda Öktem’in Kırmızı Alarm Kitabı Hakkında.

”Kırmızı Alarm tüm doktolar sığınaklara” kapak yazısı ile Romatolog Doktor Selda Öktem‘in ilk kitabı ”Kırmızı Alarm” Destek Yayınları aracılığıyla yayımlandı.

Ayrıca Selda Öktem Kimdir sayfasında Selda Öktem‘in biyografisini bulabilirsiniz.

Selda Öktem’in ‘’ Kırmızı Alarm’’ adlı kitabından alıntılar:

Hekimlik serüvenimde geçirdiğim eğitim sürecinin ve mesleğimin ağırlığı kadar, kadın olmanın zorluklarını da yaşadım. Erkek egemen toplumlarda ve özellikle geleneksel bakış açısında, kadınların işi oldukça zor hatta çetrefilli… Bu sadece benim mesleğim için geçerli değil tabii ki, belki başka sektörlerde daha büyük zorluklarla karşılaşıyor kadınlar… Ancak çoğu zaman bunu dile getiremiyorlar veya buna cesaret edemiyorlar.

Günümüz koşullarında hekimlik mesleğinin algılanışı ve uygulanışı o kadar farklı ki… Hekimlere bakış açısı çok değişti. Saygınlığı azaltıldı, sıradanlaştırıldı. Tüm bunlarda sağlık politikalarının rolü büyük…kirmizi alarm Selda Oktem

Hemen her gün hekimlere yapılan saldırı haberlerine tanık oluyorum. Acil serviste dayak yiyen hatta kurşunlanan meslektaşlarımın haberlerini dinlerken içim acıyor. Şifa verme amacıyla mesleğe girmiş bir insanın şu ya da bu nedenle hasta yakınlarının saldırısına maruz kalmasını aklım almıyor…

3.17/5 (24)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺