Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler-Sinan Canan

Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Kitabının Yazarı Kimdir, Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Kitabını Oku, Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Kitabının Konusu, Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Kitabından Sözler, Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler Kitabına Yapılan Yorumlar.

Farklı Konular Hakkında Bilgi Sahibi Olmasını Sağlayan ve Kesinlikle Okunması Gereken Bir Kitap; Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler

Sinan Canan’ın Tuti Kitap tarafından yayımlanan Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabı 296 sayfadır.

Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabı 3 bölümden oluşmaktadır. Bize dair, Bilime ve İnanca dair ve Kaos’a dair olmak üzere üç ana bölüm vardır.

Harika bir kitap okumak istiyorsanız… İşte, okumaktasınız zaten! .(Murat Menteş) Sinan Canan, fazlasıyla espritüel bir bilim insanı.[n]Beyin adlı bilimsel “stand-up” gösterilerinin yıldızı. Zor sorulara hem komik hem de isabetli cevaplar veriyor:

Kaos teorisi nedir?

Tam olarak kaç tane tabiat kanunu var?

Evrim hakkında neden yanılıyoruz?

Bilinç dışı eylemlerim, bilinçli eylemlerimden katbekat fazlaysa acaba ben, kendim miyim?

Lost’ta veya Matrix’te yaşıyor olabilir miyiz?

Birbirimizi neden tam olarak anlayamıyoruz?

Aşk bize neler yapıyor?

Cinsellik neden sürekli satıyor ve satacak?

İnsan beyni; 1,4 kg ağırlığında, su, yağ, protein, şeker ve tuzdan oluşan bir jöledir.” diyen yazar, bu jöleye korkusuzca balıklama dalıyor! Velhasıl… Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bilmek isteyeceğiniz şeylerle dolu bir kitap.(Murat Menteş)

Rönesans’taki gibi bir Leonardo bekleyemeyiz artık. Çünkü bilgi havzası büyüdükçe hâkim olmak için onu böldük, dallara ayırdık. Mecburduk. Ama bu kez de körün fili tarifi düzeyinde bakar olduk “hakikat”e. Şimdi disiplinler arası, hatta disiplinler üstü bir kavrayışa ihtiyacımız var. Sinan Canan’ı bu yüzden çok önemsiyorum: Kadim olanla modern olanı, Doğu’yla Batı’yı, farklı disiplinleri harmanlayıp kavradığı için; “hakikat”i “gerçek”in üstüne koyduğu için. (Cem Mumcu)

Popüler bilimsel bir kitap, nadiren bu kadar güzel, edebî ve masalsı bir dille yazılır. Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler, bu kadar yumuşak bir dille yazılıp hem okuyanın kendisini dönüştürmesine hem beynin çalışma biçimini anlamasına hem de evrendeki ahengi öğrenmesine katkıda bulunan nadir kitaplardan… Sanırım birden fazla okumak zorunda kalacaksınız. Kitap bittiğinde artık eski ben’inizi geçmişte bırakıp hınzır bir gülümsemeyle önceki inançlarınızı anımsayacaksınız. Çünkü değiştiğinizi anlayacaksınız. Sahip olduğunuz inançlar konusunda değişime cesaretiniz varsa okumaya başlayın. Okuduktan sonra aynı kişi olmayacağınızı garanti ederim. (Sultan Tarlacı)

Sinan Canan’ın Kimsenin Bilemeyeceği Şeyler kitabından alıntılar:

Basitlik, gelişmişliğin son noktasıdır. Leonardo da Vinci

Hayatımızı gereksiz yere karmaşıklaştırmak, bu çağda en mahir olduğumuz işlerden biri. Gerek günlük hayatımız gerek inançlarımız gerekse en basit kararlarımızı olsun, neredeyse hiçbirini sakin bir dimağ, iç huzuruyla bezenmiş bir ruh hali içinde yaşayamaz hale geldik.

Kocaman gökdelenlerin inşasına hayret ediyoruz, asırlık çınarlar çok sıradanmış gibi…

Her şeyi ezbere bilmek, bilmek değildir. Montaigne

Benim ”Birileri okusun” diye yazma alışkanlığım hiç olmadı.

Osmanlı sultanlarının Enderun mektebinin kapısına yazdırdığı “Burada hiçbir balık uçmaya, hiçbir kuş yüzmeye zorlanmaz” yazısını biz ne zaman eğitim kurumlarımızın girişlerine yazacağız acaba?Kimsenin Bilemeyecegi seyler Sinan Canan

Guguklu saat misali, sunulan her fırsatta konuşmaya kalkmak, bu devrin müzmin hastalıklarından biridir.

Zihin kontrolü paranoyası ile zihin kontrolü, aslına bakarsanız en yaygın kontrol yöntemlerinden biridir.

Kavga insanla kader arasında değil artık, insanla kelime arasında. Cemil Meriç

Zihnimiz kelimelerden kuruludur desek abartmış olmayız.

3.38/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺