Kilo İle İlgili Sözler

Kilo Hakkında Söylenmiş Sözler, Ünlülerin Kilo İle İlgili Söylediği Sözler, Kilo İle İlgili En Güzel Komik Sözler, Kilo İle İlgili En Güzel Kapak Sözler, Kilo İle İlgili En Güzel Atasözleri, Kilo İle İlgili En Güzel Espriler, Rejim Hakkında En Güzel Sözler, Zayıflama İle İlgili En Güzel Sözler, Zayıflama İle İlgili Güzel Sözler, Zayıflama İle İlgili En Güzel Motive Edici Sözler, Diyet İle İlgili En Güzel Sözler, Kilo Vermek İle İlgili En Güzel Motive Eden Sözler, Zayıflık İle İlgili En Güzel Sözler, Şişmanlık İle İlgili En Güzel Sözler, Kilo Vermek İle İlgili En Güzel Sözler, Kilo İle İlgili En Güzel Özlü Sözler.

Uzun süre görmediğimiz bir tanıdığımıza hal hatır sorduktan sonra ilk söylediğimiz veya sorduğumuz şeylerden biridir? ‘’Kilo almışsın ya da Zayıflamışsın’’, ‘’Kilo mu aldın? , Zayıfladın mı?’’. Genellikle çok masum bir soru veya hal hatır sorma şekli olarak düşünsek bile, özellikle bir bayana ‘’Kilo mu aldın ya da Kilo almışsın’’ demek asla söylememiz gereken bir şey.

Özellikle ünlü insanlar devamlı ekran başında olduklarından dolayı göz önünde olurlar. Geniş bir hayran kitlelerine sahip olmaları, bu hayran kitleleri tarafından takip edilmeleri ve meslekleri icabı düzgün fiziklerini korumaları gerekir.

Her insan narin, güzel vücudu olmasını ister. Özellikle bayanlar hamilelik döneminde aldığı kiloları vermekte zorlanırlar. Fazla kilolarını vermek için diyet yaparlar, spor aktiviteleri yaparlar. Fakat burada önemli olan ise; doğumdan sonra kilo vermenin birinci püf noktası gebelik sırasında uygun miktarda kilo almak ve gebelik sırasında dengeli beslenmektir.

Ünlü insanların kilo vermek ile ilgili sözleri:

Ben doğuştan zayıf bir kadın değilim. Vücudunu formda tutmak için çok çalışmak zorunda kalan insanlardanım. Şov dünyasının içindeyim ve iyi görünmeye mecburum. Ancak bunun için çok spor yapıyorum. Birçok kadın gibi hamileyken aşırı kilo aldım. Çünkü vücudum buna müsait. Tekrar sahnelere dönmek için ise zayıflamak zorunda kaldım… Beyonce’nin hamilelikten sonra aldığı kilolar hakkında Shape Dergisi’ne verdiği röportajdan.

Sözün güzelliği kısalığındadır. Yediğin vakit az ye. Yedikten sonra dört beş saat kadar daha yeme. Şifa hazımdadır. Yani kolayca hazmedeceğin miktarı ye. Nefse ve mideye en ağır ve yorucu hal, yemek üstüne yemek yemektir. Yani vücuda en muzır, dört beş saat ara vermeden yemek yemek ve yahut lezzet için çeşitli yemekleri birbiri üstüne mideye doldurmaktır… İbn-i Sina

Antrenmanın her bir dakikasından nefret ettim ama bırakmadım. Şimdi acı çek ama hayatının geri kalanını bir şampiyon gibi yaşa… Muhammed Ali

Sağlıklı yaşam için beslenme, beden hareketleri ve uyku üç ana kuraldır… İbn-i Sina

İnsanlar bana bakıyor ve diyorlar ki; ”Hey Frank! Bana bir program hazırlar mısın? Senin kadar olmam ne kadar zamanımı alır? Aylarca diyet yapabilirim.” Susuyorum. Kafamı çevirip yoluma devam ediyorum. İnsanlar verilen onca emeği görmüyor. Yıllardır tatlının ne demek olduğunu unuttum. Bir ufak dilim kek veya pasta nasıldı? Arkadaşlarımın doğum günü partilerinde onlarla içerek, bir şeyler yiyerek eğlenemedim. Herkes eğlence mekânlarında doyasıya eğlenirken, sinir krizi yaşatan diyetler eşliğinde antrenman yapıyor veya uyuyor oluyordum. Lüks bir araba sahibi olamadım ama insanlar beni çok zengin sanıyor. Kız arkadaşımı bir akşam yemeğe götürüp onunla güzel vakitler geçiremedim. Birçok şeyden vazgeçtim, fedakârlık yaptım. İnsanlar bana diyorlar ki; ”Hey Frank! Steroidler olmasa bu hale gelebilir miydin?” Ben yine susup yoluma devam ediyorum ve içimden diyorum ki; Şu steroidler sanki bir sihirli değnek. Keşke öyle olsaydı da ben her şeyden vazgeçmeseydim… Frank Zanekilo ilgili sozler

İki öğün sağlık, üç öğün hastalıktır… İbn-i Sina

Kilo almak, vücudumuzda istemediğimiz yağların birikmesi (depo edilmesi) demektir. Bunun aksi de kilo vermektir! Diğer bir deyişle kilo vermek, vücut yağlarımızın yıkılması ya da erimesi anlamına gelmektedir… Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’ın ‘’Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC’si Karatay Diyeti’’ adlı kitabından.

2.33/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺