Kilim Tüccarı-Meg Mullins

2002 Yılının En İyi Amerikan Kısa Öyküsü Amerikalı Kadın Yazar Meg Mullins’in Özgün Adı The Rug Merchant Olan Kilim Tüccarı Kitabında Anlatılıyor.

Amerikalı bayan yazar Meg Mullins’in 2002 Yılının En İyi Amerikan Kısa Öyküsü olarak seçilen İngilizce ismi The Rug Merchant olan Kilim Tüccarı romanı daha sonra 2006 yılında kitap haline basılmıştır.

Kilim Tüccarı romanı Meg Mullins’in ilk romanıdır. Kilim Tüccarı romanı; İki aşığın zorluklarla inanılmaz mücadelesidir.

Aşka giden yolda engellerin kaçınılmaz olduğunu anlatan Meg Mullins’in Kilim Tüccarı romanı Türkiye’de 2010 yılında Sonsuz Kitap tarafından yayımlanmıştır.

Sonsuz Kitap tarafından yayımlanan Meg Mullins’in Kilim Tüccarı romanının Türkçe çevirisini Mehtap Gün Ayral yapmıştır.

Mehtap Gün Ayral tarafından Türkçe çevirisi yapılan Meg Mullins’in Kilim Tüccarı kitabının sayfa sayısı 240’dır.

Meg Mullins’in Kilim Tüccarı Romanına Yapılan Yorumlar:

Bu sadece mükemmel bir öykü değil. Bütün iyi edebiyat eserlerinde bulunması gereken güçlü bir mesaj da taşıyor: insan olmanın ne demek olduğu hakkında bize anlattığı şeyler var. The Philadelphia Inquirer

Çok hoş bir teselli öyküsü… The Boston Globe

Zaman zaman neşelendiren, güzel yazılmış bir kitap. Ancak genelde, derin bir yalnızlığın sonsuz ve yakıcı tasviri. The Baltimore Sun

Mullins, Ushman’ın gözünden keder ve neşenin, yanılgı ve güvencin, öfke -ve elbette- paranın masalını kusursuz bir biçimde örerek anlatıyor. Albuquerque Journal Review

Çok güzel yazılmış, son derece doyurucu… Yaşları, dinleri ve uyrukları farklı olan bu iki aşığın zorluklarla nasıl mücadele ettiklerini anlatırken Mullins, hatırı sayılır bir iş başarmış. Spirituality & Practice

Hazin ve dokunaklı… New York Daily News

Meg Mullins’in Kilim Tüccarı kitabından alıntılar:

Ushman Khan, turistleri sevmez. Ne var ki, aylardan haziran ve New York’ta turist sezonu açıldı.

Bu halı, aslında, tam bu odaya göre. Hiç bu kadar kusursuz bir uyum görmemiştim.

Hiçbir şey bedava değildir, Ushman.

Senin eşiğinden başka, dünyada sığınacak yer yok; bu kapıdan başka, başını sokacak yer yok. Düşman kılıcını çekince kalkanımı siper eder kaçarım, gözyaşı ve hıçkırıklarımdan başka, silahım yok.

Ay kadar soluk, bembeyaz bir kadındı. Kırmızı ruju, yüzünde tezatlık oluşturuyordu.

Yalnızsın. Biliyorum. Gözlerinden belli.

Herkes hep bir şeyler geçirir aklından.

İnanan ve iyi bir hayat sürenleri cennet bekler.

İnsanlar baskı altındayken yanlış davranır. En azından ben öyle yapıyorum. Ama Allah’a ve Kuran’ın hikmetine inanıyorum.

Çünkü kelimeler, duyguları gerçek yapıyor.Kilim Tuccari Meg Mullins

Stella Ushman’a baktı. ”Bu sabahki manzara sanki yıllar öncesinde kaldı. Ne çabuk çirkinleşiyor her şey.”

Onun arkadaşı değilim. Boşluk dolduruyorum sadece.

Sonlu enerji teorisi, diye bir şey var. Evrende belli miktarda bir enerji olduğunu söylüyor ve bu enerji, bir formdan diğerine dönüşüyor. Sürekli dönüşerek sonsuza kadar var olabiliyor. Yani, bir yıldızın enerjisi, daha önceden bir okyanusa ya da bir insanın kalbine ait olabiliyor. Enerji hep kalıyor, Ushman. Hiç bitmiyor.

3.2/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺