Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil-Eva Maria Zurhorst

Alman Kadın Yazar ve İlişki Danışmanı Eva-Maria Zurhorst’un Kişisel Gelişim Kitabı; Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil

Alman yazar ilişki danışmanı Eva-Maria Zurhorst’un Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil adlı kitabı Türkiye’de Epsilon Yayınları etiketi ile yayımlanmıştır.

Eva Maria Zurhorst’un Epsilon Yayınları tarafından 2013 yılında yayımlanan kişisel gelişim kitabı Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil adlı eserin Türkçe çevirisini Yonca Kocadağ yapmıştır.

Yonca Kocadağ tarafından Türkçe çevirisi yapılan Eva Maria Zurhorst’un Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil kitabı 308 sayfadır.

Uzun yıllardır ilişki danışmanlığı yapan Eva-Maria Zurhorst bu kitabında tecrübelerinden yola çıkarak çoğu boşanmanın ve ayrılığın gereksiz olduğunu ortaya koyuyor. Şu anda sahip olduğunuz ilişkinin olabilecek en iyi ilişki olduğunu gösteriyor. Derin ilişkinin ve aşkın, belki de umudun bittiği zamanlarda yaşanmaya başladığı etkileyici örnekleri anlatıyor…

Kadınların kendilerine güvenmekten başka çareleri yok. Şayet kalplerine, sezgilerine ve bedenlerine nihayet inanmaya başlarlarsa, erkeklere de güven besleyebilir, kadınsı gücün ne kadar önemli ve paha biçilmez olduğunu öğrenebilirler. Onların sıcak, göğüsleyici ve besleyici enerjisi olmazsa yaşam ölür.

Eva Maria Zurhorst’un Kendini Sev Kiminle Evlendiğin Önemli Değil kitabından alıntılar:

Olabileceğini biliyorum. İlişkinizin tam da arzu edeceğiniz ilişkiye dönüşebileceğini biliyorum. Kader bu kitabı size gönderdi. Belki iyi niyetli bir arkadaşınızdan hediye olarak geldi. Belki de bu ilk satırları sırf size bir arkadaşınız, ‘’Hadi ama ilişkini kurtarmak istiyorsan, böyle bir şey okumalısın,’’ dediği için okuyorsunuz. Ya da hayat arkadaşınız belki de elinde bir oklavayla sizi dürter gibi bu kitabı okumaya zorladı ve, ‘’Evliliğimiz için artık bir şeyler yap!’’ diye diretti. Belki herhangi bir kitapçıdaki okuma koltuğunda ya da okuma masasında bu kitapla burun buruna geldiniz ve size sanki, ‘’Beni aç ve oku!’’ diye fısıldadı. Ya da belki aşk hayatınızla ilgili kafanızın içine sıkışmış sorulara cevap arıyor, yeni bir bakış açısı edinmek istiyor ve köklü değişimler arzuluyordunuz.

‘Olabileceğini biliyorum!’ cümlesi, başardığım işi tarif edebilen gerçek güçtür. Ve o güç aynı zamanda bu kitabın içinde!

Sevgiyle fethedilecek, mağlup olacak ve güçsüz kalacağım.

Onu birbirimize çok uygun olduğumuz için sevmiyordum. Sadece seviyordum onu.

Kadınların kendilerine güvenmekten başka çareleri yok.

Evliliğimiz kelimenin tam anlamıyla sıkıcıydı. Anne yemek yapıyordu, baba çalışıyordu.

Tüm bu cevaplar içimdeydi ama onlara güvenmiyordum.

Her şey uyumsuzdu ama ayrılmıyorduk. Rutin süreçlerimiz ve isteyerek edindiğimiz alışkanlıklarımız vardı.

İlişkilerin ardında yatan şeyin gerçekte farklı olduğunu seziyordum.kendini-sev-eva-maria-zurhorst

Beş yaşındayken kendimi sıklıkla yalnız hissederdim. Bazen üzerime öylesine bir korku çökerdi ki, kimseyle bunu konuşmaya cesaret edemezdim. Hayatın gerçek olmadığı hissine kapılıyordum. İnsanları izler kendi kendime, ‘Acaba onlar her şeyi biliyorlar da bir tek benim mi bilgim yok?’ diye sorardım.

Körlerle Güney Afrika hakkında konuşmaya başladım. Başka bir ten rengini koklamayı ve duymayı öğrenmişlerdi. Her şey bana absürt geliyordu. Benim tek bir özlemim vardı, farklı iki ten rengindeki insanlar arasında yeniden iletişim sağlamak.

2.38/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺