Kelebeğin Kaderi-Başak Sayan

Kelebeğin Kaderi Romanının Yazarı Kimdir, Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi Kitabını Oku, Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi Kitabından Resimli Alıntılar, Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi Kitabının Konusu, Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi Roman Kaç Sayfadır, Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi Romanı Hakkında.

Başak Sayan’ın ikinci romanı Kelebeğin Kaderi, Destek Yayınları’ndan çıktı.

Destek Yayınları’ndan 2015 yılında çıkan Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi kitabı 576 sayfadır.

Tesadüf Tanrı’nın kendini gösterme şeklidir.

Bir gün, küçük bir kozada minik bir delik açıldı. O an kozayı seyretmekte olan adam, bedenini o delikten dışarıya çıkarmak için çabalayan kelebeğe çok acıyıp yardım etmeye karar verdi. Kozadaki deliği genişleterek içinden çıkmasını sağladı. Ancak dışarı çıkan kelebeğin kanatları bedenine oranla daha küçük, kuru ve buruş buruştu. Şaşıran adam, zamanla kelebeğin kanatlarının gelişeceğini umut ederek beklemeye başladı. Ama bu hiçbir zaman gerçekleşmedi. Çünkü hayat suyu, kelebeğin bedeninden kanatlarına ancak kozadan çıkmak için çabaladıkça akabilirdi. Kelebek ömrünün geri kalanını, uçma hayalleri kurarak, kocaman bedeni ve küçücük kanatları ile sürünerek geçirdi. Hiç uçamadı.

Adamın anlayamadığı, kelebeğin kozadan çıkmak için verdiği mücadelenin aslında gerekli olduğu idi.

Çünkü bu, kelebeğin kaderini gerçekleştirebilmesi için, içinden geçmesi gereken Tanrı’nın bulduğu bir yoldu!

Başak Sayan ilk romanı ‘’Bağlanma Korkusu’’nun ardından bu sefer ‘’Kelebeğin Kaderi’’ ile okuru spiritüal bir yolculuğa davet ediyor.

Modern dünyanın kahramanlarının sevmek, sevilmek, acı çekmek, ihanete uğramak ve kendini keşfedip kaderini gerçekleştirmek yolunda yaşadıkları yoğun ve sarsıcı bir macera Kelebeğin Kaderi. Tesadüflerin hayatı nasıl yönettiği ve aslında hiçbir şeyin tesadüf olmadığı, her insanın ve her deneyimin yaşam yolunda birer basamak olduğuna dair epik bir anlatı, bir modern zaman masalı…

Yaşamın karşınıza çıkardığı işaretleri fark etmeye, en derin acılarınıza başka bir gözle bakmaya ve tüm yaşadıklarınızın nedenini keşfedip kozanızdan çıkmaya hazır mısınız?

Başak Sayan’ın Kelebeğin Kaderi romanından alıntılar:

Yanındaki ile aklındaki farklı olduğunda mutlu olamaz insan…

Tesadüf kaderin kendini gerçekleştirebilmesi için yaşanan eş zamanlılıklardır sadece.

Ne düşünüyorsan sen o’sun. Neye inanıyorsan dünyan o’dur.

Ölüm sadece kalpte gerçekleşir.

Kendini mutsuz etmek istemiyorsan, duygularının esiri olma.

Hepimiz bir başkasının sınavıyız bu dünyada.

Hayatında gördüğün iyi ya da kötü her olay, her insan, her durum senin ruhunun dışarıya yansımış halidir, ete kemiğe bürünmesidir.

kelebegin kaderi basak sayanİçinde ne varsa dışında da o olur. Değişmek istiyorsan önce seni programlayan bu sistemle savaşmak zorundasın.

Karşındaki insana iyi bak! Kader planı içinde oynaması gereken rolü oynayan bir oyuncudan başka biri değil o.

Ne istiyorsan önce o ol. Tüm dünyan buna uygun hale gelecektir sonunda.

Gerçek sen neye inanırsan odur.

4.13/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺