Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı-Aydoğan Vatandaş

Barnabas İncili Hakkında Yazılmış Kitaplar, Aydoğan Vatandaş’ın Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı Kitabının Konusu, Aydoğan Vatandaş’ın Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı Kitabına Yapılan Yorumlar, Aydoğan Vatandaş’ın Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı Kitabından Sözler, Hz. İsa’nın Havarilerinden Barnabas’ın Kaleme Aldığı Kayıp İncil Hakkında Yazılan Kitap, Aydoğan Vatandaş’ın Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı Kitabı Hakkında.

Aydoğan Vatandaş’ın 2009 yılında Timaş Yayınları tarafından yayımlanan Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı kitabı 176 sayfadan oluşmaktadır.

80’lerin başında Hakkari’nin Kelo Memo Dağı’nın yakınındaki Uludere Mağarası’nda köylüler, avlanmak için yazın yaylaya çıktıkları vakit, zeminden epey aşağıda, geniş bir oda büyüklüğündeki loş mağarada bir taş lahit bulurlar. Lahdin kapağın açtıklarında mumyalanmış bir ceset, bir tomar papirüs ve bazı eşyalar görürler.

Köylüler, Dünya’yı yerinden oynatacak bu keşfin farkında olmadan üzerinde Aramice yazılar olan papirüsleri obada yakmak üzere yola koyulurlar. Yolda giderken Papaz Marcellius’la karşılaşırlar. Papaz Marcellius gördüklerine inanamaz ve oracıkta yere yığılır. Papazı güçlükle kendine getiren köylüler onu da yanlarına katarak kiliseye giderler.

Mercellius kitabın kapağını çevirdiğinde “Ben Kıbrıslı Barnabius. Tespihe layık âlemlerin Rabbinden bütün olarak, Ruhül Kudüs’le Meşaha’ya vahyolunan İsa’dan duyduğum… 48 yıl sonunda… Dördüncü nüsha…” ifadeleriyle karşılaşır.

Kitabın Aramice yazılmış Barnabas İncilinin aslı olduğunu fark eden rahip Dünya’nın sayılı Aramice uzmanlarından biri olan Profesör Kemal Yılmaz’a başvurur. Profesör çalışmasına başladığında kendini istihbarat örgütlerinin ve yeraltı cemaatlerinin hedefi olarak bulur. Bu sırrı öğrenen ve saklı kalmasını sağlayabilen, gücü elinde tutmayı başarabilecektir. İşte bu yüzden KGB’den Vatikan’a Ergenekon’dan Thule’ye herkes kitabın peşine düşer.

Benzer içerikli araştırması Apokrifal’le Türkiye’de aylarca tartışılan Aydoğan Vatandaş bu kez okuru, sürükleyici üslubuyla kurgusal olarak ele aldığı denklemin içine sokmayı başarıyor.

Kitap, kurgu ve roman tekniği açısından ‘çok güzel’ bir eser ve Türkiye’nin Dan Brown’ı olma yolunda Vatandaş’a büyük bir adım attıracağı kesin… Yiğit Bulut, Vatan

Vatandaş’ın bu kitabında, Barnabas İncili dışında daha başka konular hakkında da bilgi ediniyoruz. Kitapta Cabiriler, yılana ve Azazil’e tapanların günümüzdeki temsilcilerine ait bilgi ve ipuçları da veriliyor… Ayrıca istihbarat örgütlerinin soluk soluğa kovalamacaları hususunda düşündürücü bilgiler de var… Abdullah Aymaz, Zaman

Ergenekon iddianamesine göre elde edilen bazı belgelerde örgütün tarikatvari bir yapılanmada olduğu iddia ediliyor. Doğrusu çok şaşırdığımı söyleyemem zira Aydoğan Vatandaş’ın “Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı” adlı romanında benzeri iddiaları okumuştum. Nuh Gönültaş, Bugün

Aydoğan Vatandaş’ın Kayıp Kitap Barnabas’ın Sırrı kitabından alıntılar:

Nikolay’a göre Putin dönemi Rusya’sının yüzyıllardır beklenen Mesih Deccal savaşında çok özel bir görevi bulunuyordu.

İnsan kalbi bir evdir Albay, oraya Tanrı yerleşmezse şeytan yerleşir.

Doğrusu, 1995 yılında Kobe depreminde de aynı şey olmuştu. Ateş topu… Benzeri bir ateş topu Gölcük depreminde de görülmüştü.

Soğuk Savaş döneminin kapitalizm-komünizm mücadelesi, yerini Ortodoks Rusya ile Ortodoks olmayan Hıristiyan dünyası arasında yeni bir mücadeleye bırakmıştı. Putin gerçek bir Hıristiyan’dı ve bu yüzden bu mücadeleyi mutlaka o kazanacaktı.

Ateş topu dediğimiz olay birdenbire gökyüzünde belirerek değişik ışınımlar yapan ve daha sonra da kendi kendine kaybolan bir tür fenomen.

Ve Amerikalı bir meteoroloji uzmanı, bir süre önce yaşanan ve binlerce insanın ölümüyle sonuçlanan kasırganın da doğal olmadığını açıkladı. Amerikalılar Katrina adını verdikleri bu kasırganın siz Rusların işi olduğunu düşünüyor sevgili Nikolay.

Tüm dinlerin bilinçaltında yer eden eski bir çağrıydı bu.

Kitabın Aramice yazılmış Barnabas İncilinin aslı olduğunu fark eden rahip Dünyanın sayılı Aramice uzmanlarından biri olan Profesör Kemal Yılmaza başvurur.

Lahdin kapağını açtıklarında mumyalanmış bir ceset, bir tomar papirüs ve bazı eşyalar görürler.Kayip Kitap Barnabas Aydogan Vatandas

Mercellius kitabın kapağını çevirdiğinde “Ben Kıbrıslı Barnabius.

Nadya saçlarını örerdi, ben seyrederdim. Nadya aynada kendine gülümserdi. Hayatımda bir çılgınlıktı Nadya. Ben severdim Nadya’yı.Nadya hep beddua ederdi.

Endonezya’da yaşanan bu deprem, aslında Asya’nın 11 Eylül’ü oldu.

3.67/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Sevebilirsin...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺