Karatay Mutfağı-Canan Efendigil Karatay

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay’tan Karatay Diyeti ve Kilo Verdiren Yemekler.

Canan Karatay’ın sağlıklı beslenme, kilo verme, yemek tariflerini kaleme aldığı Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri kitabını okurken Karatay Diyeti hakkında, kilo verdiren yemekler hakkında birçok bilgi elde edeceksiniz.

Karatay Mutfağı Nedir, Karatay Diyeti Nasıl Yapılıyor, Karatay Diyeti Hakkında Bilgiler ve yemeklerle ilgili birçok bilgiler Canan Efendigil Karatay’ın Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri kitabından.

Canan Efendigil Karatay’ın Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri kitabı Hayy Kitap etiketi ile yayımlandı. Kitap yayımlandığı günden bugüne kadar birçok baskı yaptı, en çok satan, en çok okunan yemek kitapları arasında yer almaya başladı.

Canan Efendigil Karatay’ın Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri kitabının sayfa sayısı 288 sayfadır.

Canan Efendigil Karatay’ın Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifleri kitabından alıntılar:

Geleneksel mutfaktan doğal reçeteler, mevsimsel mönüler ve sağlıklı pişirme yöntemleri.

‘’Ben şunun garantisini veriyorum: Mutfağını, Karatay Mutfağı’na çevirenler sağlık bulacak, zayıflayacak ve kilosunu koruyacak! Bunu yaparken de hiç strese girmeyecekler.’’

‘Türkiye’yi zayıflatan profesör’ olarak ünlenen ve ilk iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay, bu kez sizin için ‘kalıcı kilo verdiren’ doğal ve lezzetli yemek tariflerini seçti. Karatay Mutfağı, Türk mutfağının en güzel örneklerini Karatay prensiplerine göre revize ederek sunuyor.

Kitap adeta bir sağlıklı yaşam prospektüsü niteliğinde: Doğal ve temiz malzeme seçimi, sağlıklı pişirme yöntemleri, yoğurt, tereyağı gibi evde yapılabilecek doğal ürünlerin tarifleri… Ve çorbalardan salatalara, mezelerden yumurtalı yemeklere, zeytinyağlılardan et ve balık yemeklerine tamamı denenmiş onlarca leziz tarif. Küçük ‘tatlı’ kaçamaklar ve dinlendiren çay formülleri de hediyesi! Bu tariflerin en önemli özelliği ise zayıflatması… Çünkü hepsinin glisemik indeksi düşük. Yani Karatay Mutfağı, Karatay beslenme felsefesinin ‘pratik kitabı’ niteliğinde. Sürdürülebilir bir mutfağın olmazsa olmazı.

Son sözü yine Prof. Karatay’a bırakalım: Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve elbette kilosunu) düşünen herkesin bu kitabı okumasını ve tarifleri uygulamasını öneriyorum. Bu kitap ‘şişmanlıktan uzak’ sağlıklı nesiller yetiştirmek için önemli bir mihenk taşı. İlk iki kitabımla birlikte Karatay Mutfağı’na da kütüphanenizde mutlaka yer açın.

3.7/5 (30)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.