Kara Kadife-Necati Göksel

Necati Göksel’in Kara Kadife Kitabını Oku, Necati Göksel’in Kara Kadife Kitabının Özeti, Necati Göksel’in Kara Kadife Kitabının Konusu, Necati Göksel’in Kara Kadife Kitabından Sözler, Necati Göksel’in Kara Kadife Kitabı Hakkında.

KARA KADİFE, içerdiği aksiyon, şiddet ve duygusallıkla okuru sorular sormaya iten, hayatın anlamı üzerine düşündüren bir kitap. Kitabın katmanlarında felsefi, dinsel, sosyolojik göndermeler var. Satır aralarında töre cinayetleri, işkence, yeraltı dünyası, uyuşturucu, nurculuk, göç ve göçebelik, Levantenler, taşra ve merkez gibi bir çok olgu üzerine değinmeler yer alıyor.

KARA KADİFE’de savrulan, dönüşen ve dönüşmeyi erdem sayan insanlar var. Onlar için insanın temel vasfı özgürlüktür ve bu, düşünceden doğar ya da insanın temel vasfı düşüncedir ve o özgürlükten doğar. Özgürlük, düşüncenin kendisinden başka her şeyi sorgulamakla başlar. İnsan kendini ancak böyle yaratır. İnsan, ancak o zaman insan olur.

Eleştirmenlerden beğeni toplayan ilk kitabı ” Hayat Askıda ” ile edebiyat dünyasına giriş yapan Necati Göksel, ikinci kitabı “Kara Kadife”de, yine berrak Türkçesi ve şiir gibi anlatımıyla, okuyucunun bitirmeden elinden bırakamayacağı bir eser sunuyor.

Necati Göksel’in Kara Kadife adlı kitabından alıntılar:

Karanlık bir gecede üç metrelik işkence direğinin üstüne çırılçıplak bağlanan genç bir adam… Dehşetli bir fırtına… Geceyi ve geleceği parçalayan yıldırımlar.

Eski bir apartmanın sarmal sarmal yükselen merdivenlerinde doğranırken bir zamanlar rüyasını gördüğü ölüme uçan bir adam.kara kadife necati goksel

Konya Ovası’nda, Çatalhöyük toprağında gözyaşları buharlaşan bir intikamcı… Nikah gecesini darmadağın eden intikamcı ile kaçıp, ölümcül bir yolun ortasında derin aşkın varlığını keşfeden bir gelin.

Töre cinayeti hükümlülerinden ordu kuran bir adam ve bu orduyu yeryüzünden silmeye ant içen bir otopark işletmecisi.

İstiklal Caddesindeki Piyung isimli tuhaf lokanta ve onun, şaşırtıcı yetenekleri olan esrarengiz sahibi.

3.29/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.