Kanadı Kırık Kuşlar-Ayşe Kulin

Dört Kuşak Bir Ailenin Hikayesi.

Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar romanından 1930’lu yıllardan 2000’li yıllara kadar uzanan 4 kuşak bir ailenin hikayesi yer alıyor.

Romanları çok satan kadın yazarlardan Ayşe Kulin yeni romanı Kanadı Kırık Kuşlar romanı ile de büyük ilgi gördü.

Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar kitabı ülkemizde Everest Yayınları etiketi ile çıktı.

Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar romanı Everest Yayınları tarafından 2016 yılının Kasım ayında okurlarla buluştu. Everest Yayınları’ndan çıkan Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar romanının sayfa sayısı 392 sayfadır.

Ayşe Kulin, Kanadı Kırık Kuşlar’da 1930’ların Almanya’sından 2000’lerin Türkiye’sine uzanan bir ailenin dört kuşaklık hikâyesini anlatıyor bizlere. Sıradışı, güçlü, coşkulu, inançlı kadınların hikâyesi bu aynı zamanda. Elsa, Suzan, Sude ve Esra kendi sancıları ve değişimlerini vatanlarının çalkantıları ile iç içe yaşıyorlar. Kanadı Kırık Kuşlar, vatanı sevgi olan herkesin kalbine değecek.

Ayşe Kulin’in Kanadı Kırık Kuşlar kitabından alıntılar:

Kendi vatanında bile yabancıdır kanadı kırık kuşlar.

1930’ların Almanya’sı… Nazilerin baskısından bunalan Yahudi asıllı tıp doktoru Gerhard Schlimann, çemberin yeterince daraldığını,  kendisi ve ailesi için tek çarenin kaldığını hisseder: Kaçmak…

kanadi-kirik-kuslar-ayse-kulinAncak işsizliğin, savaşın habercisi toplumsal karmaşaların ve her yere yayılan ayrımcılığın cenderesindeki bir dünyada insanca yaşanacak bir yer bulmak hiç de kolay değildir.

Zira Gerhard Schlimann ve diğer Yahudilere sözüm ona gelişmiş ülkeler bir bir sırt çevirirken, bir tek Avrupa’nın kıyısındaki genç bir Müslüman ülke kucak açar: Türkiye Cumhuriyeti…

2.63/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.