Kan Günleri ve Nar Ağrısı-İnci Aral

Öykü ve Roman Yazarı İnci Aral’ın Kan Günleri ve Nar Ağrısı Kitabı Çıktı.

Mor romanı ile Orhan Kemal Roman Armağanı ödülünü kazanmış olan ödüllü roman yazarı İnci Aral’ın Kan Günleri ve Nar Ağrısı kitabı 2016 yılının Ocak ayında okuyucuları ile buluştu.

İnci Aral’ın Kan Günleri ve Nar Ağrısı kitabı Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayımlandı.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan İnci Aral’ın Kan Günleri ve Nar Ağrısı kitabı 320 sayfadır.

Yazar İnci Aral Kan Günleri ve Nar Ağrısı kitabında; Türkiye’nin köy enstitülerinden bugüne geçen sürede Türkiye’de yaşanan güncel olaylar, erkek iktidarından kadın olarak yaşamın zorluklarına, yazar olmanın insana yüklediği sorumluluklar gibi birçok konuya değiniyor.

İnci Aral’ın Kan Günleri ve Nar Ağrısı kitabından alıntılar:

Yolculuklarım insana duyduğum sevgiyi merhametle karışık bir borçluluğa dönüştürdü. Tekerlek seslerine eşlik eden bebek ağlamaları, camlardaki TCDD damgaları aidiyet duygumu pekiştirdi. Bu ülkede doğmuş olmaktan çaresiz bir kederle birlikte coşkulu bir sevinç de duydum.

Maraş’ın pamuk tarlalarındaki işçi çadırları. Kar altındaki Konya Ovası. Dolunayda ışıldayan kıraç tepeler. Çarşamba’nın ortasından akıp giden Yeşilırmak. Harran Ovası’nın o görkemli, havadan görünümü. Mersin’in portakal bahçeleri, Bolu’nun sonbahar ormanları… Bütün gündoğumları.Limanlar. Rüzgârda balık ağları.Kan Gunleri ve Nar Agrisi inci Aral

Sonra o mağrur dağlar. Suskun, görmüş geçirmiş kızıl, kara çileli topraklar ki kalbimi kaptırmış olduğumdan ben de o çilenin gönüllü bir parçasıyım artık…

İnci Aral bu kitaptaki yazılarıyla kocaman bir ülkenin haritasını çıkarıyor ve önümüze vicdan, adalet, sanat-edebiyat, doğa ve insan resimleri bırakıyor. Ülkesine ve diline aşkla bağlanmış bir yazardan dokunaklı, özgün bir toplam.

2.89/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺