Kalemler-Yaşar Kemal

Doğan Kardeş Dizisi’nin 700. Kitabı Yaşar Kemal‘in Kalemler Hikâyesi.

Türk edebiyatının en önemli şahsiyetlerinden biri olan romancı, senaryo ve öykü yazarı Yaşar Kemal’in Kalemler kitabı çıktı.

Yaşar Kemal‘in Kalemler hikayesinde; Sivas’tan İstanbul’a göç eden Rüstem Çavuş adlı bir çöpçünün büyük şehirde karşılaştıkları zorlukları, geçim derdini, hayata tutunma çabalarını anlatılıyor.

Yapı Kredi Yayınları tarafından 2016 yılında yayımlanan Yaşar Kemal’in Kalemler kitabı 48 sayfadan oluşmaktadır.

Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Yaşar Kemal’in çocuk kitabı Kalemler hikayesinde yer alan yer alan resimler Sedat Girgin’e aittir.

Nobel Edebiyat Ödülü’ne aday gösterilen ilk Türk yazar olan Yaşar Kemal‘in çocuk kitabı Kalemler yeni baskısı ve Sedat Girgin’in birbirinden güzel resimleri ile süslenmiş olarak 2016 yılında Yapı Kredi Yayınları’ndan tarafından yayımlandı.

Yaşar Kemal’in Kalemler kitabından alıntılar:

Doğan Kardeş’in 700. Kitabı:

Yaşar Kemal’in ‘’Kalemler’’ hikâyesi…

Türkiye edebiyatının büyük ustası Yaşar Kemal’in yazdığı ‘’Kalemler’’, dokunaklı ve sarsıcı bir öykü. Şimdi bu öykü, Sedat Girgin’in resimleriyle yeni bir baskıyla okurlarıyla buluşuyor.Kalemler Yasar Kemal

Kırmızısı, beyazı, karası, mavisi, turuncusu… Bir araya getirince kalemlerini, bir renk harmanı oluyordu. Gerçekten bir kalem harmanına benziyordu, ışıklı… Kalemleri okula getirecek, getirecekti ama, ya sorarlarsa bu kalemleri nereden aldın diye. Ne diyecekti, ne diyebilirdi. O kadar çocuğun arasında Çöpçübaşı babam çöplerin arasından topladı bu kadar kalemi diyemezdi ki… Ölse de, kesseler de, kanını iyice akıtsalar da diyemezdi ki… Nasıl derdi… Ama mutlaka getirmeli, arkadaşlarına kalemlerini göstermeliydi.

4/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺