Kalemin Sihri&Suyla-Cevriye Kalkan Bölüm 4

Kalemin Sihri&Suyla-Cevriye Kalkan Bölüm 4

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla Romanının Dördüncü Bölümü.

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla kitabının ilk bölümünü Kalemin Sihri&Suyla-Cevriye Kalkan sayfasından okuyabilirsiniz.

Önceki Bölümler:

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla Bölüm 2

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla Bölüm 3

Romanın ilk üç bölümünü sitemizden okuyabilirsiniz. Her hafta bir bölüm yayınlanacaktır.

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla Romanı Bölüm 4

BÖLÜM 4

Suyla, yol aydınlatıcı, kehanet kartlarının başından büyülenmiş gibi kalktı. Kalkmadan öncede her birini özenle sıralayarak kutusuna yerleştirdi.

Kartların söyledikleri onun beynine ruhuna ve kalbine dokunmuştu. Tabi birde Deniz olayı vardı. Etrafına ve kendisine ne zamandır farklı açılardan bakmamasına rağmen, her yorumun doğru olduğunu biliyordu. Kendinde olan değişimlerin ne zamandır o da farkındaydı. Ama farkında olmak her zaman yeterli gelmiyordu işte!

Tarot destesinin olduğu Lake cilalı ahşabı masasının çekmecesine özenle yerleştirdi. Saatine baktığında öğleni çoktan geçmiş olduğunu anladı. Gidip yemek yemeliydi. Sabahta Yeşim’in onca ısrarına rağmen kahvaltı etmemişti. Açlıktan mı? Yoksa duyumsadıklarından mı? Bilmediği bu baş dönmesini yenmek için biraz dinlenmeli, yemek yemeli ve İkbal gelmeden şu ortalıkta duran kolilerden kurtulmalıydı. Bunca işinin arasında, üzerine birde kuzeninin ziyaretine geleceği gün; ‘’Bu hatıralarla boğuşma işini neden başıma açtım ki?’’ diye söylene söylene kapıdan çıkarak, mutfağa Yeşim’in yanına gitmek için odan ayrıldı.

Çalışma odasına döndüğünde, ortada duran dağınıklığa iç geçirdi. ‘’Hadi kızım Suyla, kaldığımız yerden devam edelim ve şu hayaletlere bir hamuşan bulup gömelim ve dağınıklığı kaldıralım…’’ dedi kendine. Bu aralar yalnızlıktan dolayı kalbiyle zihni arasındaki aşırı iletişim kurma huyunu abarttığının o da bilincindeydi.

Yemek boyunca tarot açılımını düşünmüştü. Odaya girdiğinde ise tümü aklından uçmuş gitmiş, sadece dağınıklığa kafa yormaya başlamıştı.

Yerde daha önce boşalttığı küçük koliyi alarak, içine atacaklarını doldurup, kapının önüne bıraktı. Sadece elinde eşelenecek iki karton kutusu kalmıştı. Sıradakini önüne çekerek koltuğa oturdu. Mektup açacağını eline alarak daha önce sökülmeyen bantları keseceği sırada, Tarot kitabını ararken kenara bıraktığı gri defteri gördü.

Görür görmezde gözleri parladı. Hatırladığına göre, ilk kitabını bitirdikten sonra ara ara aklına gelen hikâyeleri bu deftere gelişi güzel yazdığı, irili ufaklı notlar tutuğuydu. Karşısında duran sıralı kâğıt dizisi içinde Allah bilir ne hikâyeler gizliydi. Bunlardan birisi mutlaka yeni kitabında işine yaraya bilirdi.

Defteri bıraktığı yerden aldı. Sayfaları karıştırmaya başladı. Evet, işte burada bir tane karalama vardı. Okudu. Ama bu çok işe yarayacak bir öykü gibi gelmedi gözüne. Hatta böyle bir şeyi neden buraya not ettiğine bile şaşırarak diğer sayfaları kurcalamaya devam etti. Buralarda bir yerlerde mutlaka işine yarayacak bir şeyler olmalıydı.

Neredeyse sonlara gelmişti. Evet, bir sürü küçük küçük öykü vardı, ama hiç biri kayda değer değildi. Hele ilk kitabının hikâyesi yanında bunların hepsi ilkokul çocuğunun karalamalarını andırıyordu. Bu hikâyelerle ancak bir çocuk kitabı yazıla bilinirdi.

‘’Tabi bunları okuyacak çocuk bulunursa?’’ diyerek memnunsuz bir şekilde de burnunu kırıştırdı.

Defterin son beş sayfasına geldiğinde ise sondan başa yazılmış birkaç cümle dikkatini çekti. Defteri çevirdi, demek ki karışmasın diye defterin arka sayfasından başlayarak yazmıştı o zaman bu her ne ise.

Defteri tersten açınca ise kapağa bir Cd kutusunun bantlanmış olduğunu gördü. Tabi ki bunu bantlayan kendisiydi, ama aradan geçen zaman zarfında içinde ne olduğunu unutmuştu Suyla. Cd’yi çıkardı. Kenara koydu. Yazılanları okumaya başlayınca ise hazine bulmuşçasına çığlıklar atarak havalara fırladı. Bir elinde Cd bir elinde defter hopladı zıpladı. İçinden gelen ses onu yanıltmamıştı. Bu Cd onun yeni eserinin ilk birkaç bölümüydü.

Koşar adım çalışma masasına gidip, bilgisayarını açmak için düğmeye bastı. Bilgisayarının açılması için beklerken de defterde bulduğu Cd’yi öpüyor, neredeyse minnetini bu yolla gösteriyordu.

Cd’yi bilgisayarına yerleştirirken de; ‘’Tarot kâğıtlarının söylediği gibi… Bilgiler manevi otoriteden geldi!’’ diyerek şükran bildiriyordu.

Bu Cd, ilk kitabı Rubik’den esinlenerek, hatta onun devamı olarak yazmaya başladığı hikâyeye aitti. İlk kitapta olaylara ana karakter Timur’un gözleriyle bakıyorken, bu hikâyede ona hastane macerasında yardımcı olan asistan Kılıç’ın o zaman diliminde yaşadıkları dillendiriliyordu. Ha… Birde Kılıç’ın geçmişi ile o günü sorgulaması sonucunda, Timur’a neden yardımcı olduğu cevaplandırılmaya çalışılmıştı. Bir nevi yaşananların başka birinin gözüne yansıyanlardı. İşte bu yüzdende hikâyenin adı: BAŞKA BİR AÇI’ydı zaten.

Suyla bilgisayar ekranında açılan metni merak ve heyecanla okumaya başladı. Evet yanılmamıştı. Bu hikâye ilk kitabının kurgusunu tamamlayıcısı niteliğinde ve aynı güçteydi. Birazdan İkbal geldiğinde burada yazanları ona da okutacaktı ve bu yarım kalmış hikâyeyi tamamlayarak yayınevine yollayacaktı.

Günlerdir ızdırap içinde aradığı konuyu nihayet bulmuştu. Bu hikâyenin nasıl geçmişin tozlu kolilerinden çıktığını anlattığında, kuzeninin nasıl da şaşıracağını merak ediyordu. Suyla annesini bulmuş çocuk gibi sevinçliydi. Artık ortada duran koliler onu rahtsız etmiyor, hatta onlara korku yerine minnet dolu gözlerle bakıyordu.

Sonra hikâyeyi baştan tekrar okudu. En baştan, yeniden ve yeniden… Hata mı arıyordu? Yoksa hikâyenin devamın da neler kurgulayacağına mı karar vermeye çalışıyordu.

‘’Aman be!’’dedi kendi kendine. Elinde harikaya yakın bir öykü vardı. Nasılsa yazmaya başlayınca olaylar kendiliğinden bir yerlerle bağlanırdı. Hem Rubik’de vardı. Yazacağı yeni roman daha önceki kitabın devamı olduğu için, neredeyse hikâyenin yarısı zaten ortadaydı. Geriye bir tek asistan adına düşünmek, onun yerine empati yapmak ve Kılıç için farklı farklı bir iki hikaye daha yazmak kalıyordu. Bu işin bu kadar kolay olacağını hiç düşünmemişti. Tabi ki şu haliyle bakılınca her şey yarım yamalak ve tutarsızdı. İlk roman ile pek uymayan geçişler mevcuttu. Daha ikinci bölümde Kılıç’ın geçekliğinde kaybolmak hataydı. Ama nasılsa düzeltilmeyecek şeyler değildi bunlar.kalemin-sihri-bolum-4

Suyla paketinden bir dal sigara çıkardı. Yakmadan dudaklarında öğlece tuttu. Yeni geliştirdiği bir vaz geçme, bırakma yöntemiydi bu. Bağımlılığına karşı olan yoksunluğunu bir nebzede olsun azaltıyor, hafiflete biliyordu bu şekilde. Yazılara tekrar döndü. Yıllar önce yazmaya başladığı bu hikâyenin ikinci bölümünün giriş sözünü birkaç kez tekrarladı. ‘’Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa.

Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet; Çünkü hayat çok kısa.’’ Tamda bugünkü ruh halini, düşüncelerini ne güzel anlatıyordu bu sözler.

Kurtuluşumun bir nevi anahtarı gibi… diye düşündü, bilgisayarını kaparken. Derin bir oh çekti. Kuzeni gelene kadar dinlenmeliydi. Gün bitmek üzere olabilirdi fakat gece uzun olacaktı.

Romanın Devamı Beşinci Bölümde

Cevriye Kalkan’ın Kalemin Sihri&Suyla Romanının Beşinci Bölümünü Oku

3.49/5 (79)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺