Jose Mourinho Sözleri

Jose Mourinho’nun Yorgunluk Sözleri, Jose Mourinho’nun Unutulmaz Sözleri, Jose Mourinho’nun Özlü Sözleri, Jose Mourinho’nun Kapak Sözleri, Jose Mourinho’nun Zlatan Ibrahimoviç Hakkındaki Sözleri, Jose Mourinho’nun Frank Rijkaard İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Lionel Messi İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Barcelona İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Galatasaray İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Dani Alves İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Chelsea İle İlgili Sözleri, Arsene Wenger İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Cristiano Ronaldo İle İlgili Sözleri, Jose Mourinho’nun Spor Futbol Teknik Direktörlük Hakkındaki Sözleri.

Tam adı Jose Mario dos Santos Felix Mourinho olan Portekizli teknik direktör Jose Mourinho’nun en ünlü sözleri:

Türkler başkadır, oyuncularımı uyarmıştım!

Futbol duygusal bir oyundur. Limitlerinizle oynamanız gerekir. Fenerbahçe ve Fenerbahçe taraftarı bunu yaptı.

Muhabir: Chelsea’den ayrıldığınızdan beri çok şey değişti.
Jose Mourinho: Hayır, Arsenal hala kupa kazanmadı.

Gazeteci: Takım yorgun muydu?
Mourinho: Yorgun mu? Günde 15 saat çalışıp ayda birkaç yüz euroyla evine dönen baba yorgun olur, biz değil.

Abramovich takımı yönetirse küme düşer, bende finansal işleri yönetirsem muhtemelen iflas ederiz.

Barcelona serisini kazandık ama herkes Barcelona’nın ne kadar iyi oynadığından ve bizim kalenin önüne takım otobüsünü park ettiğimizden bahsediyor. Kalenin önüne takım otobüsünü park etmedik, takım uçağını park ettik. 2 sebebi vardı. Birincisi 10 kişiydik, ikincisi ilk maçı 3-1 kazanmıştık. Otobüs, gemi ya da uçak park ederek değil, San Siro’da onları ezerek finale çıktık.

Başarısızlıktan ders almak yerine, öngörülü olmak, zaman kazandırır.

Ben bir teknik direktörüm. Harry Potter değil. Harry büyücüdür. Ama gerçekte büyü diye bir şey yoktur. Büyü düş, futbol ise gerçektir.

Bir oyuncuya kötüsün dersin, onu öldürürsün, bir başka oyuncuya kötüsün dersin, canlanır. Oyuncuların kişiliklerini tanımak gerekir. Futbol, teknik ve taktiğin çok ötesindedir.

Boş zaman diye bir kavram yoktur. Zaman boşsa, kendimi geliştirmek için okurum, not alırım.

Dünya’nın en iyi teknik direktörü ben değilim ama benden iyisi yok.

Eğer evdeki garajınızda bir Bentley’niz, bir de Aston Martin’iniz varsa ve her Allah’ın günü gideceğiniz yere Bentley’inize binerek gidiyorsanız, e biraz aptalsınız demektir.

Eğer işimin kolay olmasını isteseydim, Porto’da kalırdım. Güzel mavi koltuk, UEFA Şampiyonlar Ligikupası, Tanrı ve Tanrı’dan sonra ben.

Eşimin en sevdiğim özelliği, futbolu sevmez ve anlamaz, stada sadece şampiyonluk maçında gelir.

Farklı kültürleri, içinde bulunduğun ülkeyi anlamak önemlidir. İtalya’da kazanmak için yaptığın şeyle, İngiltere’ de kazanmak için yaptığın şey, farklıdır. Çalıştığın ülkenin lisanını konuşmak, şart.

Futbol menajerlerini yeni veya eski diye değerlendirmem. Ben iyiye ve kötüye inanırım. Başarıya ulaşanlar ve ulaşamayanlar. Lütfen küstah olduğumu düşünmeyin ama ben Avrupa Şampiyonuyum ve özel biriyim.

Herkes Hz. İsa’yı sevmez. Eminim ki beni sevenler ondan azdır.

Inter’i seviyorum ve burada bir gelecek inşa ediyorum. Ben bencil bir hoca değilim, gençleri yetiştirmek ve onları A takımda görmek istiyorum. Fakat İtalya buna uygun değil ancak İngiltere uygun. Benim futbolum İngiliz futbolu.

İki kişilikli miyim? Evet. Ama ikiyüzlü değilim.

Liglerde, hep en iyi olan şampiyon olur. Şampiyonlar Ligi gibi elemeli turnuvalarda her şey olur.

Maç 11 kişiye 11 kişi oynanır ama antremanda 30 kişi var. Ayrılmak isteyen oyuncuların kalmasını istemiyorum. Takım için iyi değil. Jimenez, West Ham’a gitti. Onun adına mutluyum. Diğer oyuncular kalmak istiyorlarsa saygı duyarım.

Messi biraz daha çabalarsa su üzerinde yürüyebilir.

Normal şartlar altında Porto şampiyon olacaktır; anormal şartlar altında, Porto yine şampiyon olacaktır.

Ricardo Carvalho, bazı şeyleri anlamakta güçlük çekiyor gibi. Bir IQ testi yaptırmasında, ya da ne bileyim, bir akıl hastanesine başvurmasında fayda olabilir.

Sadece aptal bir antrenör İbrahimoviç’i kaybettiği için üzgün olmadığını söyleyebilir ancak onun yerine gelen oyuncuyu beğenmemek de yalnızca aptal birinin söyleyebileceği bir şey” dedi. Elbette Eto’o da çok büyük golcü ama İbrahimoviç’le asla karşılaştırılamaz bile. İbrahimoviç’in üstüne sistem kurabilirsin ama Eto’o yu kurulu sisteme yerleştirebilirsin ancak.

Tottenham buraya bir otobüsle geldi ve o otobüsü kalenin önüne çektiler.

Utanmasalar kalenin önüne takım otobüsünü çekeceklerdi.

Stres mi? Kuş gribi bende daha çok stres yaratıyor. Ciddiyim, kuş gribinden bile Manchester’dan fazla korkuyorum.

Şu anda lider durumda olmamız kulübün maddi gücünden kaynaklanmıyor. Bütün kupaları alma iddiamız, benim üstün çabalarımdan ve emeğimden kaynaklanıyor.

Teknik direktör olmak için, önce futbolcu olmak gerektiğini söylüyorlar. Peki, jokey olmak için de önce at mı olmak gerekiyor.

Teknik direktör yardımcısıyken, mutluydum, sonra dedim ki, yetti artık. Robson ve Van Gaal’ le çalışırken 2 kupa kazanmıştık, dedim ki, 3 kupa alacağım. Şimdi 9 kupam var.

Salı günü sahaya maçtan önce çıkıp, kalabalığın yaratacağı duygunun tadını çıkaracağım. Barcelona taraftarı için.

Onun röntgenci olduğunu düşünüyorum. Böyle tipler vardır; evde otururken teleskopla başka evlerin içinde başkalarının neler yaptıklarını izlerler. O da Chelsea hakkında konuşuyor, konuşuyor, konuşuyor… Arsene Wenger için.

Hala çocuk bakıcılığı yapmaktan takımını şampiyon yapamıyor. Arsene Wenger için.

Bir sezonda değiştirdiği saç modeli sayısı attığı gol sayısından fazla. Chelsea’ye gelemez. Milan’lı Boateng ve transferi için.

Eğer Ronaldo mutsuzsa ve böyle başarılı olmaya devam ederse benim için bi mahsuru yok. Mutsuz olmaya devam edebilir.

Futbolu bulmamış olabilirim ama Brezilya’yı Portekiz’liler buldu. Dani Alves’in Mourinho iyi bir hoca olabilir ama sonuçta futbolu bulmadı sözü üzerine söylediği söz.

Eğer pazartesi günü kazanırsak bir gün sonrası salı olacak. Kaybedersek de bir gün sonrası salı olacak.

Barcelonalılar için sevimli biri değilim.

Gerilmedim çünkü buna vakit kalmadı. Galatasaray sanki 11 adamla değil, 50 bin kişiyle oynadı.

Ben her maç 90 dakika yedek kulübesindeyim… Sezon başından beri kulübedeyim diye yakınan Benzama hakkında.

Barcelona, muhteşem tiyatrolarıyla bir kültür kenti. Bu çocuk da artistliği iyi öğrenmiş… Barcelona’ya yenildikleri maçta Asier Del Horno’nun maçtan atılmasına neden olan Lionel Messi için.

Stamford Bridge benim evim ben orda her zaman kazanırım. İnter’in başında deplasmanda Chelsea’yi yendiği zaman.

Ben İtalyancayı öğrenmek için uzun aylar boyunca günde beş saat çalıştım. Böylece medya ve taraftarlarla iletişim kurabilecektim. Ranieri ise İngiltere’de beş yıl çalıştı. Ancak sadece “good morning” ve “good afternoon” diyebiliyor. Böyle bir insanın bana karışmasına tahammül edemem. Claudio Ranieri için.

Benim futbol hayatımda koca bir sıfır var. Ancak onun futbol hayatı mükemmeldi, başarılarla doluydu. Benim teknik direktörlük kariyerimde kupalar varken, bu kez Rijkaard’ın elinde koca bir sıfır var. Frank Rijkaard için.

Bizi sadece 6 kişi kaldığımız zaman yenebilirlerdi. İnter’in Milan’ı 9 kişiyle yenmesi üzerine.jose mourinho resimli sozleri yorgun

Elimden gelenin en iyisini yapmaya, durumu olumlu şekilde geliştirmeye ve imajıma ve futbol felsefeme uygun takımı yaratmaya niyetliyim. En iyi oyuncular ve kibrimi mazur görün ama en iyi menajer bizde. Chelsea’ye geldiği zaman.

Menajer ve oyuncuların, kendi sahalarında oynadıkları son maçta, bize karşı kaybetmeleri üzerine sahada şeref turu attıklarını gördüm. Böyle bir şeyi Portekiz’de yapmaya kalksanız, tepenize şişe yağdırırlar! Manchester United maçından sonra.

3.59/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺