Jojo Moyes Kimdir

Romantik Aşk Romanlarının Yazarı Jojo Moyes’in Hayatı:

İngiliz kadın yazar Jojo Moyes 4 Ağustos 1969 yılında İngiltere’nin başkenti Londra’da doğdu. Tam adı Pauline Sara Jo Moyes olan Jojo Moyes eğitimini Royal Holloway, University of London ve Bedford New College, Londra Üniversitesi’nden aldı.

Jojo Moyes 1992 yılında gazetecilik eğitimi almak The Independent tarafından burs kazandı. 9 yıl Sunday Morning Post için Hong Kong’da çalıştı. 1998 yılında ise yardımcı haber editörlüğü oldu.

Jojo Moyes 2002 yılında medya muhabirliği oldu. 2002 yılında Sheltering Rain adlı ilk romanını yayımladı. Ayrıca The Daily Telegraph gazetesinde yazılarına devam etti.

Jojo Moyes ilk kitabından sonra roman yazmaya devam etti. Sadece ülkesinde değil dünya çapında tanınan bir yazar olmaya başladı. Romantik, aşk kitapları ile yavaş yavaş adından söz ettirmeye başladı.

Jojo Moyes 2012 yılında özgün adı Me Before You olan Senden Önce Ben adlı romanını çıkardı. Senden Önce Ben kitabı dünya çapında büyük bir ilgi gördü.

Ülkemizde de kitapları çok sevilen yazarlardan biri olan Jojo Moyes’in birçok kitabı gibi Senden Önce Ben romanı da büyük beğeni topladı.

Jojo Moyes’in İngilizce Adı Me Before You Olan Senden Önce Ben Romanı Sinemaya Uyarlandı.

İngiliz yazar Jojo Moyes’in ülkemizde de çok satan kitaplarından olan özgün İngilizce adı Me Before You Olan Senden Önce Ben romanı 2016 yılında İngilizce Me Before You yani Senden Önce Ben adlı ile aynı adla film olarak sinemaya uyarlandı.

Türkiye’de geniş bir hayran kitlesi olan gazeteci, yazar Jojo Moyes’in kitapları çok satan kitaplar listesinde yer almaktadır. Jojo Moyes’in almış olduğu ödüller ve kitaplarının satış rakamları, hayranlarının ilgisi ve her yeni çıkan kitabı merak edilen bir yazar olmasından dolayı Jojo Moyes’in tanınırlığını her geçen gün arttırmaktadır.

Dünya çapında okunan bir yazar olan Jojo Moyes’in romanları birçok farklı dile çevrilmiştir. Jojo Moyes’in Türkçe kitapları, romanları Türk okurlar tarafından büyük ilgi görmektedir.

Jojo Moyes Evli Mi, Kaç Çocuğu Var?

Çiftlikte yaşam süren Jojo Moyes, gazeteci Charles Arthur ile evli olup 3 çocuk sahibidir.

Jojo Moyes’in Kitapları:

Yağmurdan Kaçarken

After You-Senden Sonra Ben

The One Plus One-Bir Artı Bir

Me Before You-Senden Önce BenJojo Moyes Kimdir

The Girl You Left Behind-Ardında Bıraktığın Kadın

The One Plus One-Bir Artı Bir

The Last Letter From Your Lover-Sevgilimden Son Mektup

Honeymoon in Paris-Paris’te Balayı

Sheltering Rain

3.38/5 (32)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. 25 Şubat 2017

    […] kendimi –Lou gibi– aşık hissettiğim için Jojo Moyes ‘in en sevdiğim kitaplarından biri olan ‘Senden Önce Ben’ i tanıtmak […]

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.