Joachim Löw Sözleri

Alman Teknik Direktör ve Alman Eski Futbolcu Joachim Löw’ün Söylediği Sözler.

Almanya Milli Takımı’nın teknik direktörlüğü yapan Joachim Löw bir dönem Türkiye’de Adanaspor ve Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğünde yapmıştır.

Futbolculuk kariyerinden sonra teknik direktörlük kariyerine devam eden Joachim Löw, özellikle teknik direktörlük kariyerinde büyük bir başarı yakalamıştır.

Teknik direktörlüğünü yaptığı Almanya Milli Takımı ile 2014 yılında Dünya Kupası’nda Dünya Şampiyonu olmuştur.

Dünyaca ünlü Alman teknik direktör Joachim Löw’ün sözleri:

Müthiş teknik kapasitesi ve oyunun ritmine sağladığı uyumla göz kamaştıran bir oyuncu. Franck Ribery için söylediği söz.

Sergen futbolu biraz ciddiye alsaydı. Dünyanın sayılı muhteşem oyuncularından biri olabilirdi.

Bambi ödülünü almak beni çok onurlandırdı, herkese teşekkür ediyorum. Bu ödül hepimiz için. Umarım Almanya da bir gün milli takımımız gibi, farklı din, kültürlerle barış, huzur, dostça birlikte yaşamanın dünya şampiyonu olur.

Türkiye Milli Takımı bir turnuva takımı. Türkiye Milli takımı her maçta ayrı hava katıyorlar.

Ne yazık ki çok fazla Türkiye’ye gelip seyretme fırsatım olmadığı için, Fenerbahçe’yi çok yakından takip ettiğim söylenemez. Sadece uzaktan takip edebiliyorum. Ancak geçenlerde bir maçını izledim; Almanya’daki Borussia Mönchengladbach maçını. Çok hoşuma gitti. Fenerbahçe’nin bugünkü halinden çok memnun kaldım. Bana göre Fenerbahçe, süper bir takım olmuş. Bu, beni bayağı memnun etti. Zaten demin de bu konuyu hocayla konuştuk.

Futbolcuyu mutlak anlamda serbest bırakamazsınız.joachim-low-sozleri

Türkiye’den ayrılalı çok uzun zaman oldu. Fenerbahçe ve Adana’da çalışmıştım. Türkiye’de taraftarların futbola ne kadar tutkulu olduğunu biliyorum. Büyük bir gelişim kaydettiler, Avrupa’da var olmaya çalışıyorlar. Ligi yakından takip ediyorum. Arena’da Galatasaray’ı izledim. Müthiş bir stat yapmışlar ve aynı mükemmellikte bir taraftara sahipler. Sürekli oyunun içindeler ve gürültü asla azalmıyor. Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde önemli sonuçlar aldığını biliyorum. Her sene Şampiyonlar Ligi’ne katılan büyük bir takım. Aynı zamanda Galatasaray çok büyük bir marka. Önemli oyuncuları kolayca takıma getirebiliyorlar.

3.36/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺