Javier Bardem’in Gazze Mektubu

Javier Bardem’in Filistin Mektubu Oku, Javier Bardem’in Sözleri, Javier Bardem’in İsrail’i Eleştirdiği Mektubunu Oku, Javier Bardem’in Gazze Mektubu Oku, Javier Bardem’in Mektubu Tam Metnini Oku, Javier Bardem’in Mektupları, Javier Bardem’in Mektup Oku, Javier Bardem’in Mektup Sözleri.

Oscar ödüllü İspanyol sinema oyuncusu Javier Bardem’in İsrail’in Filistin Gazze saldırısı üzerine Batılı Ülkeleri sert bir dille eleştirdiği mektubu:

Şu an Gazze’de yaşanan dehşetin karşısında mesafeli veya tarafsız durmanın hiçbir kabul edilebilir tarafı yok. Bu, hastane, ambulans ve terörist olduğu varsayılan çocukları da hedef alan, küçücük bir bölgeye suyu bile olmadan sıkıştırılmış çaresiz durumdaki bir halka karşı yürütülen bir işgal ve yok etme savaşı.

Bunu anlamak ve meşrulaştırmak imkânsız. Ve, Batılı ülkelerin böylesi bir soykırıma izin vermesi utanç verici.

Yahudi halkının geçmişte yaşadığı bütün korkunç olaylar göz önünde bulundurulduğunda daha da gaddar ve akıl almaz hale gelen bu barbarlığı anlayamıyorum.

ABD, AB ve İspanya’nın utanç verici tavrını sadece jeopolitik ittifaklar, iş dünyasının o ikiyüzlü maskesi, sözgelimi silah satışı açıklayabilir.

Bazılarının, her zamanki gibi, fikrimi açıklama hakkımı kişisel saldırılarla itibarsızlaştıracağını biliyorum. Bu nedenle, şu noktalara açıklık getirmek istiyorum:

Evet, oğlum bir Yahudi hastanesinde doğdu çünkü Yahudi olan çok yakın dostlarım var ve çünkü Yahudi olmak bu katliamı otomatik biçimde desteklediğiniz anlamına gelmiyor.

Tıpkı İbrani olmanın Siyonist olduğunuz anlamına gelmediği, Filistinli olmanın sizi otomatikman bir Hamas teröristi yapmadığı gibi.

Böyle düşünmek, Alman olmanın Nazi olmak anlamına geldiğini söylemek kadar absürt.

Evet, bu tür müdahalelere ve saldırganca siyasete karşı çıkan bir dizi Yahudi arkadaşımın ve tanıdığımın bulunduğu ABD’de çalışıyorum. Javier Bardem Gazze Mektubu okuO arkadaşlarımdan biri bana dün telefonda, “Çocukları öldürürken yaptığının kendini savunmak olduğunu söyleyemezsin” diyordu.

Ve ABD’de, çelişen görüşlerimi tartıştığım başkaları da var.

Evet, ben Avrupalıyım ve sessizliği, mutlak utanmazlığıyla beni temsil ettiğini savunan Avrupa Birliği’nden utanıyorum.

Evet, İspanya’da yaşıyorum, vergilerimi ödüyorum ve paramın, masum çocukları öldürerek zengin olan diğer ülkelerle birlikte silah endüstrisini ve bu barbarlığı destekleyen politikaların finanse edilmesi için kullanılmasını istemiyorum. Bu durum dehşet verici.Javier Bardem Gazze Mektup oku

Öldürenlerin kalplerinde şefkat bulmalarını ve daha nefretle şiddet doğurmaktan başka işe yaramayan bu ölümcül zehirden arınmalarını ümit edebiliyorum sadece.

Ve tek hayalleri barış ve birlikte yaşam olan İsrailli ve Filistinlilerin bir gün birlikte bir çözüm bulmalarını… Javier Bardem

3.83/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.