Jason Collins Sözleri

Nba Tarihinde Eşcinsel Olduğunu Açıklayan Ve Nba’da Oynamaya Devam Eden İlk Basketbolcu Jason Collins’in Söylediği Sözler.

2 Aralık 1978 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nden doğdu. 213 cm boyunda olan National Basketball Association Türkçe adı ile Ulusal Basketbol Birleşimi kısaca NBA olan basketbol liginde basketbol oynamıştır.

Jason Collins’in sözleri:

34 yaşında bir NBA pivotuyum. Siyahım, eşcinselim.

Keşke sınıfta parmağını kaldırıp ‘farklıyım’ diyen çocuk ben olmasaydım. Şu ana kadar hiç kimse bunu yapmadığı için parmağımı kaldırıyorum.

Basketbola devam etmek istiyorum. Oyunu hala seviyorum ve oyuna verebileceğim şeyler olduğuna inanıyorum. Aynı zamanda özgün, özel ve dürüst olmak istiyorum.

İlk olarak 2011 yılındaki NBA lokavtı sırasında düşündüm. Alışkanlıklarına bağlı biriyim ancak lokavt tüm alışkanlıklarımın değişmesine yol açtı ve gerçekte kim olduğumla yüzleşmemi sağladı. İlk olarak yüksek mahkeme yargıcı olan Teri teyzeme söyledim. Teyzem, ‘Yıllardır biliyorum’ diyerek beni çok şaşırttı. O andan itibaren çok rahatladım. Bana çok destek oldu. Eşcinsel olduğunu ilk kime söylediği hakkında.

Kendimi yıllarca gökyüzünün kırmızı olduğuna inandırdım ama aslında mavi olduğunun farkındaydım.

Ben, insanların kendi otantik hayatlarını yaşamaları onları cesaretlendirmeye ve onlarla konuşmaya ve çeşitliliği savunmaya devam edeceğim.

Müthiş derecede destekçiydi ve benimle gurur duyduğunu söyledi. Bunun sadece beni etkilemediğini diğer eşcinselleri de cesaretlendirdiğini belirtti. ABD Başkanı Barack Obama’nın kendisini arayıp destek vermesi üzerine.jason-collins-sozleri

Hayatımda kendimi hiç bu kadar mutlu hissetmemiştim. Aileme ve arkadaşlarıma zaten anlatmıştım ama şimdi daha özgürüm. Eşcinsel olduğunu açıklamasından sonra.

Takım arkadaşlarımdan tam destek istiyorum çünkü ben de onlar için aynısını yapardım, takım bir aile gibidir, NBA de benim için bir kardeşliktir. Eşcinsel olduğunu açıklamasından sonra.

1.62/5 (21)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.