İstanbullular-Buket Uzuner

İstanbullular Romanının Yazarı Kimdir, Buket Uzuner’in İstanbullular Kitabını Oku, Buket Uzuner’in İstanbullular Kitabından Sözler, Buket Uzuner’in İstanbullular Kitabının Konusu, Buket Uzuner’in İstanbullular Kitabının Özeti, Buket Uzuner’in İstanbullular Romanını Oku, Buket Uzuner’in İstanbullular Romanının Konusu.

Yaz 2005. İstanbul Atatürk Havalimanı. Modernitenin ve şehrin sınırında genetik bilimciden gurbetçi işçiye, taksi şoföründen ünlü bir heykeltıraşa, tuvalet temizlikçisinden mimarlar odası eski başkanına kadar İstanbullu 15 kişinin yolları kesiştiğinde yüzyılımızın göçlerle genişlemiş İstanbul’undan, dolayısıyla Türkiye’sinden bir kesit ortaya çıkıyor. Bir İstanbul romanının olmazsa olmazı aşk elbette baş köşede yer alıyor.

Büyük bir tehdit altında başlayan gerilim dolu dört saat boyunca İstanbul, Belgin ile Ayhan’ı kendisiyle ve aşkla hesaplaşmaya zorluyor.

Buket Uzuner‘in 2007 yılında yayınladığı romanı İstanbullular, Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde, İstanbul ile çeşitli yönden bağlantıları olan, 15 kişinin hayatla, kendileriyle, hiç beklenmedik büyük bir tehditle ve İstanbul’ un kendisiyle yüzleşmelerinin hikâyesini anlatıyor.

Buket Uzuner‘in Everest Yayınları tarafından yayımlanan İstanbullular romanı 536 sayfadan oluşmaktadır.

Buket Uzuner’in İstanbullular romanından alıntılar:

İnsan ancak kendine benzeyen bir şehre dönerken kendi hatalarını affetmeye benzer bir acı çeker. Bu biraz da vazgeçilememiş eski bir sevgiliye dönüşün kırık ama eşsiz tutkusuyla heyecanlanmak gibidir.istanbullular buket uzuner

Ayda’nın ilk gençliğinden beri hayatla yüzleşmesindeki cesarete daima hayran olan Belgin, onun pek çok konuda yatıştırıcı olan o kendisiyle barışık ruhundan akan bereketin kendi tedirgin ve yaralı ruhuna dökülüşünü minnetle hissetti.

Bütün dostlukları boyunca aralarına kişisel olmayan hiç bir şeyin girmesine izin vermedikleri için.

Bir insan, ırkının veya cinsiyetinin kendi başına bir bütün olduğu bilincini binlerce yıl süreyle köreltirse, sonunda o insan(lar) artık buna inanır. Bu ancak bilerek yapılabilecek bir kötülüktür.

2.75/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺