İnkar-Eddi Anter

İnkar Kitabının Yazarı Kimdir, Eddi Anter’in İnkar Kitabını Oku, Eddi Anter’in İnkar Kitabından Sözler, Eddi Anter’in İnkar Kitabının Konusu, Eddi Anter’in İnkar Kitabını Özeti, Eddi Anter’in İnkar Kitabından Resimli Alıntılar, Eddi Anter’in İnkar Kitabından Resimli Sözler.

Eddi Anter’in İnkar adlı kitabından alıntılar:

Hepimizin yazgısına karar veren Bir mi?

Aşıksanız eğer, öyle ya da böyle aşkla haşır neşirseniz şayet alevler içinde, yanıyorsunuzdur. Zaman geçer alevler söndü zannederseniz, bilin ki sönmez, kor halinde durur, kıvılcım halen oradadır. Sonrasında aynı aşkı yakalamak isterseniz üzerine hava mı atar, su mu serper yoksa toprağa mı gömersiniz size kalmış. Ancak aşk saklandığı yerden ortaya çıkıp sizi yakaladı mı kolay kolay bırakmaz.

Yol da senin tercihindi yolculuk da.

Aşk ölüyü uyandıran, sabırlıyı sabırsız kılan, engel tanımayan, soğukta iç ısıtan, sakinlikte insanı titreten, her mevsim meyve verendir. Meyve vermediğinde de, gölgesi veya hatırasıyla yetinmemeli insan. Ektiği tohumları sulamalı. Aşk bir saksının içinde duran görkemli bir ağaç değildir. Aşk toprağa dikili bir fidan veya ekili bir tohumdur. Zamanı gelince yeşerir.

Benim hayatımın baba. Yol ayrımına geldiğimde hangi yöne gitmem gerektiğini gösterecek, iyiyle kötüyü, doğruyla yanlışı ayırt edebileceğim bir kitap mutlaka var ancak Ona nasıl ulaşırım?

Asırlar boyunca milyarlarca insan aynı soruyu sordu. Kendi varlıklarını sorgulamayan insanların cevapları az oldu. Hâlbuki inananların soruları azaldı. Hayat senli de sensiz de devam edecek. Bunu ister kabul et, ister etme!

Beyaz tüm renklerin birleşimi, sessizlik de tüm sözlerin karışımı, en büyük gürültüdür.

İnsanoğlunun yaşamı iyi ve kötü arasındaki ebedi mücadeleden oluşmuştur. İyilik potansiyeli ne kadar artarsa kötülük kuvvetleri de o kadar güçlenir.

Mutluluk insanın ayağını yerden keserken, keder adamın ayağını yere bastırır ve uyandırır. İnsanoğlu bilmez ki her mutluluk kadehinin dibinde keder tortusu yatmaktadır. İçtikçe Aşk’ın suyunu elbet görürler sonunu… İnsanoğlu acı ve keder sayesinde öğrenir, tekâmül eder ve farkındalığa ulaşır. Neşeli, mutlu insanlar uykuda veya rüya âleminde gibidir. Anda ve bulundukları yerde değildirler. Uçuyorlardır. Uyanık gözükürler fakat bir rüyayı yaşıyorlardır. Buna rağmen Aşksız kalmayın. Bırakın Aşk sizi yakıp kavursun ve öldürsün, siz de canlı ve diri kalın!

Genelde mutlu olan kişiyle kimse ilgilenmeyi sevmez. Mutlu kişi de kendisiyle baş başa kalmayı tercih eder. İnsanoğlu ilgi çekmek için dertlenir, çünkü şikâyet etmeyi sever. Bu onun doğasıdır. Sürekli mutlu gördüğü kişi için de ya deli der, ya da kendi mutsuzluğunun farkına varır. Her halükarda o kişiye yaklaşmaz çünkü o kişiyi mutlu eden şeyleri görüp fark edince kendinde olmadığını anlayıp yeni bir dert girdabına düşmekten korkar. Anlayacağın, şeytan kahkahadan uzak durur.

Bir insanı sevdiğinde o insan güzelleşmeye başlar. Sevginin simyacılık tesiri vardır, büyülüdür. Sevgi mucizenin kendisidir. Yaratır, iyileştirir, umut verir, nur saçtırır. Her şeyinle iyi, doğru ve güzel olduğunda sen Aşk olursun, Aşk’ın ta kendisine dönüşürsün. O zaman herkesi sever herkes de seni sever hale gelirsin. İşte o zaman Aşk elinde olur çünkü sevgi vermekle başlar. Kaynağı sendedir. Bunu herkes sürekli yaptığında tüm evren el ele, omuz omuza birbirini okşayarak kucaklar hale gelir çünkü yalnız sevgi Bir’dir ve sevginin olduğu yerde birlik vardır.

Ey ömür nereye gittin benden habersiz? Amaç ve araç birbirine karıştığında hedeften uzaklaşırsın! Şayet sevdiğin işi yapmıyorsan ve yaptığın işi sevmeye gayret ediyorsan, isteklerin uğruna karakterinden ödün verip çalışıyorsan, çalışma! Sadece yaşa! Yaşayan kazanıyor, çalışan değil! Yaşayan kişi çalışır ancak çalışmak için yaşamaz. Dünya’yı idare etmeye çalışma, bırak dünya kendi kendini idare etsin, sen de kendi Dünya’nı idare etmeyi öğren! Yaşamak adına hayatı biriktirme, ömrünü erteleme. Gün gelecek ve soruların olacak. Ümit et ki cevapları da sende olsun. Yanıtsız sorularla veda etme dünyana.

İnsanoğlunun bulmayı ümit ettiği sevilmek, takdir görmek, istenmek ve arzu duyulmak hissi başlı başına varlığına tasdik aramaktan ibarettir. Bunun farkında olan kişi, bunu dışarıdan temin etmek yerine yalnız başına kendi özüne dönme yolculuğuna çıkar. Aksi halde mutluluğu kaçırır. Var oluşun kanıtı bir başkasının sizi fark edip, varlığınızı tespit etmesinde değil, yalın bir benliğinizin oluşunun farkındalığında yatmaktadır.eddi anter inkar

İnsan düşünce gücüyle bilgiyi ve inancını değiştirebilir. Farkındalığa ulaşarak, holografik bilinç seviyesine de varabilir. İnsan arzu ederse, telepati yöntemiyle holografik düzeye de erişebilir. Sert zeminlerden geçebilir, bir yerden bir başka yere kendini ışınlayabilir, bölünerek aynı anda farklı yerlerde olabilir ve istediği anda kendini görünmez yapabilir. Fakat kişi evrenden yalnız kendi kapasitesi, kabını dolduracak kadar yeterli bilgi alabiliyor; oysa bütün bilgiler ve bütüne ait bilgiler her an her yerde mevcut. Herkes, aynı bilgiyi farklı şekilde kullanıp değerlendirmekte, hepsi bundan ibaret.

Gözleri görmeyi bilen ve kulakları işiten için her şey apaçıktır. Bakmak seçeneği aslında hiç yokken konuşmak her daim iradenin bir kararıdır. Sessizlik bir tercih, bakıp görmemek kısıtlı aklın işaretidir.

Hayatta en önemli olan şey, düşmanla savaşmak değil, düşmanı dosta çevirebilmektir.

İnsanın vazifesi karanlığa girip oradan ışığı saçmaktır. Işığı örten, önüne perdeyi çeken, insanın kendi egosudur.eddi anter inkar kitabi

Sevgiyi kendi dışında arıyorsan eğer ve de bulduğunu sandığında ruhunu beslediğini zannederken egon besleniyordur henüz fark etmedin, hepsi bu. İnsan kendisini sevmek yerine sevgiyi başkasından beklemesinin sebebi henüz kendisini tanımadığından dolayıdır. Kendince yaptığı hatalar ve işlediği günahlardan ötürü kendisini affetmemiştir ondan.

Önünde duran taş bir engel midir yoksa senin yükselebilmen için bir basamak mıdır? Bunu da sorgulamayı ihmal etme.

Her şeyi bildiğini zanneden cahil insanlar vardır, hiçbir şeyi bilmediğinin farkında olan bilgeler de.

3.74/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺