İki Aşk Çiçeği-Ömer Nasuhi Bilmen

Ömer Nasuhi Bilmen’in İlk ve Tek Romanı Hangisidir? Ömer Nasuhi Bilmen’in İki Aşk Çiçeği Romanının Konusu, Ömer Nasuhi Bilmen’in İki Aşk Çiçeği Romanı Kaç Sayfadır.

İki Aşk Çiçeği; 1960-1961 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış din alim Ömer Nasuhi Bilmen’in ilk ve tek romanıdır.

Ömer Nasuhi Bilmen’in İki Aşk Çiçeği romanı 2007 yılında Semerkand Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.

Semerkand Yayıncılık’tan çıkan Ömer Nasuhi Bilmen’in İki Aşk Çiçeği romanı 88 sayfadır.

Ömer Nasuhi Bilmen, ülkemizin son yüzyılda yetiştirdiği en önemli alimlerden biridir. İlmi birikiminin zenginliği yanında gönle hitap eden üslubuyla da dikkat çeken merhum Bilmen, aynı zamanda farklı kademelerdeki memurluklarıyla da ülkemize büyük hizmetlerde bulunmuştur.

Ömer Nasuhi Bilmen’in İki Aşk Çiçeği romanından alıntılar:

İlim ve kültür, medeni bir milletin saygınlık kazanması ve ün salmasının vesilesidir.

Edebiyata aşina olanlar, roman türünü de edebiyattan sayarlar. Çünkü edep içinde yazılan romanlar, insanın duygularını hareketlendirdiği gibi, ahlakı süsler, zihni genişletir, kalem gücünü daha da arttırır.

Bugün ışıltılı ve sevinç dolu bir bahardır. Bugün alemdeki berraklık, kudret tecellisidir.

Bahar zamanı, güçlü Yaratıcının benzersiz bir sanatıdır ki kainat sofrasının her köşesi ilahi güneşten yayılan nur zerreleriyle dolar.

Mensur dahi olsa, edebiyatın en güzide parçası şiirdir.

Eğitimden yoksun kalmış yerler, cehaletin gölgesi içinde kalır.

Bahar, Cenab-ı Allah’ın büyüklüğünü, üstünlüğünü gösteren şerefli bir tablo olduğundan dört mevsim içinde en hoş ve güzel olanıdır.iki ask cicegi omer Nasuhi Bilmen

Evladının yüzüne sevinçle bakan bir insan, kendini mutluluklar saçan nurla içinde kalmış gibi görür. Dünya bahçesini süsleyen çiçeklerin her biri güzeldir. Her biri başka başka hoşluklara sahiptir. Lakin bunların hiçbiri bir çocuğun mutluluk saçan yüzü kadar parlak ve hoş değildir.

Takdirin cilvesi anlaşılamaz!

4.22/5 (27)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺