İhsan Gedik Sözleri

Yeşilçam’ın Kötü Adamı İhsan Gedik’in Söylediği Sözler.

İhsan Gedik’in sözlerine yer vermeden önce sinemanın usta oyuncularından, İhsan Gedik kimdir yakından kısaca tanıyalım.

İhsan Gedik, 1970’li yıllarda Yeşilçam’da rol aldığı kötü adam rolleri tanınmaya başlandı. Genel olarak kötü adam tiplemesi ile ünlenen İhsan Gedik birçok sinema filminde kötü adam rollerini, yan karakter rollerini oynamıştır.

Yeşilçam’ın unutulmaz simalarından İhsan Gedik, birçok Yeşilçam filminde özellikle kavga olan sahnelerde yani vurdulu-kırdılı birçok sahnede rol almıştır.

Sinemanın Kötü Adamı olarak tanınan Türk sinemasının önemli yıldızlarından İhsan Gedik’ 10 Haziran 1942 yılın da Samsun’un Bafra ilçesinde doğdu.

Yeşilçam’da 600’e yakın filmde rol alan sinema ve dizi oyuncusu İhsan Gedik’i Yeşilçam’ın filmlerini izleyen birçok sinemasever tanımaktadır.

İhsan Gedik’in hayatından kısaca bahsettikten sonra Yeşilçam’ın ünlü kötü adamlarından İhsan Gedik’in sözlerini paylaşalım.

İhsan Gedik’in sözleri:

Yeşilçam’ın eski tadı tuzu yok. Bizler unutulduk.

Toplam 500-600 üzerinde filmde oynadım.

ihsan-gedik-resimleri-sozleriYeni jenerasyon bizi çağırmaz oldu ben de bu kitapları dağıtıyorum. Dünden Bugüne İhsan Gedik adlı kitabı hakkında.

O zamanların kötü adamları bizdik ama usturuplu oynardık. Cüneyt Arkın’dan dayak yiyen adamlar benden fazla maaş alırdı.

Kadir İnanır sert görünür ama yumuşaktır. Sert imajlıdır ama mesafelidir. Benden dört tane kitap ( Dünden Bugüne İhsan Gedik ) aldı.

2/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺