İbrahim İnecik Sözleri

İbrahim İnecik’in En Güzel Özlü Sözleri, İbrahim İnecik’in En Resimli Sözleri, İbrahim İnecik’in Şiirleri, İbrahim İnecik’in Anlamlı Sözleri, İbrahim İnecik’in Aşk Sözleri, İbrahim İnecik’in Cennetim Olur Musun Sözleri, İbrahim İnecik’in Üç Nokta Sözleri, İbrahim İnecik’in Sevgi Sözleri, İbrahim İnecik’in Kitap Sözleri, İbrahim İnecik’in Kitap Alıntıları.

Ölü Kentin Kitabı adlı romanın yazarı İbrahim İnecik’in en güzel sözleri:

Elini tutsam, dünyanın öbür ucuna benimle birlikte gelir misin? Bekle desem, dünyanın bir ucunda beni bekler misin? Denizimde fırtınalar çıktığında limanım olur musun? Karanlık bastırdığında deniz fenerim, hava açınca yıldızlarım olur musun; bulutlar göğü kapladığında pusulam? Mihengim, turnusol kağıdım olur musun? Yüreğimin suyu bulandıkça onu durultacak iksirim? Kapılar kapandığında kapım, yollar aşındığı vakit yolum, saklanmak istesem duvarım olur musun? Özgürlüğüm ve mapusanem? Üşürsem evim olur musun? yorganım, ana kucağım? Çölümde vaha olur musun? Vahamda hurma ağacım? Dağın tavşanı, çölün ceylanı, gecenin hayalleri bağrına bastığı gibi beni bağrına basar mısın? Şak şak yarılsa bile gökten umudunu kesmeyen kıraç tarlalar gibi umut bağlar mısın bana? gitmek istersem kanatlarım olur musun? Kalmak istersem ayağımda prangam? Hurilerim olur musun? Kudret helvam ve bıldırcınım? Soğanda sarımsakta gözüm yok, tih çölü sürgününde gözüm yok. Ateş almaya gidersem, kırk vakit sonra dönsem bile aynı yerde beni bekliyor olur musun? Kavmim beni terk ederse ve ben kavmimden kaçarsam, bir kez arkana bakmadan arkamdan gelir misin? Ot bitmeyen bir vadide yalnızca Allah (c.c)’a emanet edip gidersem, sen de beni kınamaksızın O’na güvenir ve say eder misin? Ümidimi kaybettiğim anda ümidim, neşemi kaybettiğim zamanlarda coşkum, kalbim işgale uğrarsa halaskârım ve rehberim olur musun? Arkadaşım, yoldaşım, sırdaşım, huzurum, sürurum, nurum, ziynetim, nimetim, cennetim, cennetim olur musun?

Susmak, bazen yaptığınız en hayırlı iş olur.

Sen samimi iste! Açılır kapılar, sonsuzluk ötesine.

İçimden şöyle bir dua geçti ‘O’nu görünce. Allah’ım sen bizi kördüğüm eyle.

Hayat; Merceğin önünde poz vermek gibidir. An’ı yaşarsın. Ve biter.

Nasibim kadar sevdim. Nasipten ötesi haram’dı. Ama kalbime söz dinletemedim.

Ve başımız düşmüşse önümüze; İncinen gönlümüzün ağırlığını taşıyamayışındandır. Böyle biline.

Kalbin Memleket. Ruh’un dünyam olsun.

Bazen ‘yeter’ dersin hayat seslenir ardından, – Dur daha yetmedi.

Kalbi kırık bir şehirdir şimdi yalnızlık.ibrahim inecik resimli sozleri

Nasibim kadar seviyorum seni… Ötesini bekleme. Haram!

Payıma düşen yalnızlığın; ömrümün ”sus” payı oldu şimdilerde.

Yüzünde dolaşan her yabancı ”Göz” düşmanımdır.

Nefes Aldığım Her an; Sadece ”Sen” ol.

Aşk Sonsuz. Sonsuzluk Biz Olalım.

Hiç bir kış beni böyle üşütmemişti. Yokluğun Zemheri gecelerin en zalim hali.ibrahim inecik resimli guzel Sozleri

Nârdan da Nurdan da Olsa. İki yakasını Bir Araya Getirmem. İstanbul Gibi.

Dumanımı sisinde tutuyorum. Sokak lambalarının altına sensizliği dokuyorum. Yalnızlığımı döküyorum gözlerimden. Tüm zaman kervanları umuduma hamallık eder. Hayatıma yüklemişken seni, tüketecek yol arıyorum. Sen bitti say. Ben üç nokta koyuyorum.

4.14/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺