Huckleberry Finn’in Maceraları-Mark Twain

Huckleberry Finn’in Maceraları Kitabının Yazarı Kimdir, Mark Twain’in Kitapları, Mark Twain’in Romanları, Mark Twain’in Ünlü Kitapları, Mark Twain’in En Ünlü Romanları, Mark Twain’in Huckleberry Finn’in Maceraları Kitabını Oku, Huckleberry Finn’in Maceraları Kitabından Sözler, Huckleberry Finn’in Maceraları Kitabının Özeti, Huckleberry Finn’in Maceraları Kitabı Hakkında.

Tom Sawyer’ın Maceraları, Bir Cinayet, Bir Sır ve Bir Evlilik, Prens Ve Dilenci, Küçük Prens ve Sokak Çocuğu-Prens ve Dilenci-Çalınan Taç, Mississipi’de Yaşam, Jim Smiley ve Zıplayan Kurbağa ve Diğer Öyküler, Saflar Yabancı Ülkede,, A Connecticut Yankee in King Arthur’s Court, Ekvatorun İzinde, Adem’le Havva’nın Güncesi adlı romanların yazarı Mark Twain’in bir çok defa sinemaya uyarlananmış olan ‘Huckleberry Finn’in Maceraları’ adlı kitabından alıntılar:

Kızılderili Joe’nun hazinesinden kendisine düşen payı alan Huck, ayyaş babasından kurtulmak için bir yol aramaya başlar. Babası, parayı kendisinden çalmaya kalkışacaktır. Huckleberry Finnin Maceralari Mark TwainSonunda Huck, herkesi, öldürülmüş olduğuna inandıracak bir yol bulur ve kasabadan kaçar. Yolda zenci köle Jim’le karşılaşır. Birbirlerine yardım etmeye karar verirler; ancak iki insan avcısı, zenciyi tuzağa düşürüp yakalar ve Jim’i, Tom Sawyer’ın teyzesine satarlar.

Tom, Huck’ın aslında ölmediğini anlayınca çok sevinir. Birlikte Jim’i özgürlüğüne kavuşturmak için harika bir plan yaparlar, ama işler yolunda gitmez ve Tom yaralanır…

2.96/5 (26)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.