Hilal ve Haç-Abdullah Ziya Kozanoğlu

Hilal ve Haç Kitabından Sözler, Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun Hilal ve Haç Kitabını Oku, Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun Hilal ve Haç Kitabının Konusu, Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun Hilal ve Haç Kitabı Hakkında.

Abdullah Ziya Kozanoğlu’nun ‘’ Hilal ve Haç’’ romanından alıntılar:

Haron Levi’nin çekirge sürüsüne ve şarap tulumuna benzettiği Haçlılar ordusunun başında çekirgeler gibi çevik, şarap tulumları gibi kırmızı ve tatlı bir imparator bulunuyordu.

Tekrar, İstanbul, gecenin karanlıklarını üstüne çekti. Uykusuna yattı. Uzaklarda birkaç köpek havlıyor, ölüm sessizliğine bürünen şehrin henüz yaşadığını ve güneş doğarken tekrar canlanacağını ilân ediyordu.

Benim her işim terstir. Adımın başındaki ‘’Kadı’’ sözü din âlimi demektir. Fakat siz neden benim Kadılığıma aldırmayıp Hanlığımı seçtiniz?

Arslan Yürekli Rişar’ın kardeşi, bir dişi arslan kadar yırtıcı ve cesurdu.

Aslında da böyle oluyor, ‘’Erakles’’in tarihinde yazdığı gibi Her sabah Haçlı ordusundan aynı yeşil mantoya bürünmüş bir dev şövalye çıkıyor, er diliyor. İslâm ordusundan karşısına çıkarılan cilâsınları yeniyordu. Çok iri boylu idi.hilal ve hac kitabi

Kudüs şehri gün kavşağında gözüküyordu. Artık kış gelmiş; takdis edilmiş peygamberler tarlası Filistin çölünün bu çam kokulan ve serin sularla süslü toprakların, has limonata içiyormuş gibi insanın içine tatlı bir serinlik veren geceleri başlamıştı.

Falcının dediği gibi insanlar alın yazılarının köleleri idiler.

İngiltere kraliçesi yalnız kalmak istiyor, Bunun adı kovulmaksa evet! Buyurun!..

Ben İngiltere kralına yurduna varıncaya kadar yaverlik edeceğim, dedi. Kazıklanmış da olsa bir kral yaversiz gidemez.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.