Hiç Kimse Sıradan Değildir-Markus Zusak

Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabını Oku, Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabından Alıntılar, Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabından Sözler, Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabının Konusu.

Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabının Konusu: ‘’ 19 yaşındayım, taksi şoförüyüm. Sadece bu işe yarıyorum, bir de arkadaşlarımla kâğıt oynamaya. Başka hiçbir uğraşım, isteğim, hedefim yok. Bir ev arkadaşım var, adı Kapıcı. Kendisi aynı zamanda köpeğim olur ve karşılıklı kahve içmekten büyük keyif alırız. Kısacası sıradanlığın mihenk taşıyım ve bundan şikâyetçi değilim. Ama bir gün posta kutumda bulduğum iskambil kartının, çerçevedeki bu resmi değiştireceğini nereden bilebilirdim ki? ‘’Hiç’’ oluşum, kimliği belirsiz birini rahatsız etmişe benziyor ve belli ki benimle oyun oynamak istiyor. Neden sorusunun cevabı aslında çok basit: umursamak için.

Peki o halde, oyuna hazırım!”

Dilde sadeliği kullanma yeteneğini başarılı bir şekilde ortaya koyan Markus Zusak, Hiç Kimse Sıradan Değildir adlı eğlenceli olduğu kadar düşündüren romanıyla, herkesin yapabileceklerinin ötesine geçebileceğini en sıradan insanlar üzerinden göstererek zekâsını gözler önüne seriyor.

Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir Kitabı Hakkında Yapılan Yorumlar:

‘’Zusak dilde abartıdan uzak duran, sadeliği kullanarak hayal dünyanıza girmeyi ustalıkla başaran bir yazar. Hiç Kimse Sıradan Değildir de bu yeteneğini ortaya koyan iyi bir örnek.’’  Time Magazine

‘’Yalın ve akıcı bir dille anlatılan, güzel olduğu kadar etkileyici bir roman.’’ Kirkus Reviews

‘’Olağanüstü bir kitap. Mutlaka okunmalı.’’ School Library Journal

Markus Zusak’ın Hiç Kimse Sıradan Değildir kitabından alıntılar, en güzel sözler:

“Neden ben?” diye sordum Tanrı’ya. Bir şey söylemedi.

Güldüm ve yıldızları izledim. Yaşamak güzeldi…

Hiç Kimse Sıradan Değildir. Markus Zusak

Peki, bununla bitecek mi? diye sordum kendi kendime. Beni rahat bırakacak mı? Bunun sonsuza dek benimle kalacağını zaten biliyordum. Daima peşimden gelecekti ama aynı zamanda minnettar kalmaktan da korkuyordum. Korkuyordum diyorum, çünkü bazen bunun bitmesini ve güzel bir anıya dönüşmesini istemiyordum. Ayrıca, sonunda hiçbir şeyin gerçekten bitmeyeceğinden de korkuyordum. Hafızam baltasını salladığı sürece hayat devam edecek, her zaman zihnimin bir yerinde kalacak ve bir yerlerden girip yüzeye çıkacaktı.

Sadece bir tane daha, diye düşündüm ve yatakta dizlerimin üzerinde doğrularak başımı yastığa gömdüm. Dua etmedim ama az kalsın edecektim.

”Hepsinde Noel Baba ve Noel ağaçlan olur,” dedim. Bu insanlara kart vermek tuhaf bir histi. Ne anlama geldiğini asla bilemeyeceklerdi ve bazı durumlarda Ed’in kim olduğu konusunda bile hiçbir fikirleri olmayacaktı. Sonunda önemi olmadığına karar verdim ve Sophie’yle vedalaştım.Hic Kimse Siradan Degildir Markus Zusak

Asla aşka veya sevgiye izin vermezdi.

Uykusuzluk insanları öldürüyor olmalı, diye düşündüm, taksimi şehirden kasabaya sürerken.

Konu zekâya geldiğinde hepsi kızın umutsuz vaka olduğunu düşünüyordu.

Bir insanı öldürme düşüncesiyle yerimde sallanmaya başlamıştım. Daha önce beni saran hal yok olmuştu. Yenilmezlik ve acımasızlık havası beni terk etmişti ve aniden, kendi insan kırılganlığımdan başka bir şeyim olmadığını fark etmiştim. Nefes aldım. Neredeyse vazgeçecektim.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.